Wybudowanie drewnianego domu – czy taka inwestycja zrujnuje nasz portfel?

Artur
marzec09/ 2018

Domy drewniane w ostatnich latach stały się doskonałą konkurencją dla klasycznych domów murowanych, których wybudowanie pociągało za sobą olbrzymie koszty finansowe. Dzisiaj Polacy chętnie wybierają niewielkie firmy budowlane, które proponują nie tylko projekt domu szkieletowego, ale i jego kompleksowe wykonanie. Czy taki dom spełni nasze oczekiwania? Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

W poszukiwaniu najlepszego wykonawcy – na co zwracać uwagę?

Podstawą w budowie domu drewnianego jest znalezienie kompetentnego wykonawcy, który zaproponuje nam nie tylko ciekawy projekt samego domu, ale i podejmie się jego wykonania. Dzięki temu zaoszczędzimy również czas i pieniądze. W firmach takich jak mawit.com.pl zostanie nam przedstawiony katalog pełen ciekawych propozycji domów jednorodzinnych, zarówno parterowych, jak i piętrowych. Każdy z projektów zakłada również garaż lub podjazd pod domem. Ważne jest to, że najlepsze marki mogą nam także zaproponować projekty domów na wąskie działki, które stanowią spore wyzwanie dla samych architektów. Domy projektowane są w taki sposób, aby do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła.

O co warto zapytać wykonawcę projektu? Przede wszystkim o czas budowy – zazwyczaj jest on uzależniony od tego, czy dom ma być oddawany w stanie surowym zamkniętym czy też w stanie deweloperskim. Inne ważne informacje to np. sposoby docieplenia ścian – każdy z producentów ma swój własny patent na wypełnienie ścian i ich termoizolację.

Czy dom drewniany spełni nasze oczekiwania?

Przybywa zadowolonych klientów firm budowalnych oferujących wznoszenie domów w konstrukcji szkieletowej. Domy takie są budowanie w kilka miesięcy, dzięki czemu na wprowadzenie nie musimy czekać latami, jak to dawniej bywało. Drugą zaletą jest znacznie niższa cena takiego domu – oszczędności możemy przeznaczyć na dodatkowe docieplenie czy panele słoneczne.