Domy skandynawskie i korzyści z ich tworzenia

Artur
luty04/ 2020

Domy skandynawskie – drewniane to odpowiedź rynku budowlanego na rosnące zapotrzebowania ludzi. Jakość domów drewnianych, ich solidność, jest nieporównywalnie wyższa od domów drewnianych, które tworzone były jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Współczesna technika szkieletowa

Trzeba przyznać, że drewniane domy jakie posiadali nasi dziadkowie, starsi przodkowie były kiepskiej jakości. Takie konstrukcje budowlane nie były w stanie wytrwać długiego czasu. Z czasem jednak technika budowania domów z drewna bardzo się zmieniła. Obecnia technika szkieletowa uznawana jest za jedną z najlepszych pozwalającą na stworzenie domu taniego, solidnego, całorocznego, energooszczędnego, wysoce dźwiękoszczelnego. Dodatkowo koszt ich powstania jest niski. Dla porównania cena za 1 m kwadratowy domu tradycyjnego, murowanego mieści się w granicach 2600 – 3200 zł. Koszt ten przy konstrukcji drewnianej jest o wiele niższy.

Szkieletowe domy z drewna Mawit dla każdego

W poszukiwaniu dobrej firmy, która podejmie się realizacji projektu budowlanego domu z drewna warto udać się do miejscowości Imielin. Znaleźć tam można firmę Mavit współpracującą z polecanymi pracowniami architektonicznymi. To oni tworzą właśnie szkieletowe domy z drewna Mawit, które m.in. szybko się nagrzewają i mają bardzo niskie straty ciepła (przy odpowiedniej metodzie ocieplenia całości domu). Koszty ogrzania takiego domu drewnianego są o niższe. Dodatkowo można dzięki nim otrzymać dom, który w przyszłości będzie można dowolnie rozbudować.