Ogrodowe meble rattanowe

Ogrodowe meble rattanowe
Artur
styczeń10/ 2018

Meble ogrodowe z rattanu to powrót klasyki w wielkim stylu. To zwrócenie się ku temu, co już wydarzyło się w sztuce projektowania mebli. A nawet docenienie ponadczasowego piękna przedmiotów wyplatanych od wieków przez rzemieślników. Jednocześnie ten aspekt przeszłości nowoczesne meble rattanowe do ogrodu łączą z przyszłością designu. Rattan zostaje tutaj potraktowany bardzo twórczo i designersko, co zresztą wiąże się z ogólnym nurtem do przetwarzania naturalnych materiałów i do umieszczania ich w nowych kontekstach.

Ogrodowe meble rattanowe w nowoczesnej odsłonie

Na gardenspace.pl przekonamy się, że także rattan może być potraktowany bardzo nowocześnie, wręcz awangardowo. Ogrodowe meble rattanowe to często małe dzieła sztuki użytkowej. To przedmioty, które z powodzeniem można ustawić również we wnętrzu. W takim, które ma awangardowy charakter lub w takim, w którym dominuje romantyzm.

Połączenie rattanu z metalem

Ciekawym pomysłem na odnowienie rattanowej estetyki jest połączenie tego materiału z metalem. Przykładem takiego zestawienia są krzesła rattanowe z metalowymi nóżkami. Ich design to odniesienia do estetyki lat sześćdziesiątych. Krzesła tego typu świetnie wyglądać będą na nowoczesnym tarasie, ale też doskonale dopełnią aranżację loftu czy artystycznej pracowni. Efektownie zaprezentują się ustawione przy stole ogrodowym, ale również przy stole kuchennym z drewna.

Rattan w kontekście drewna

Rattanowe meble wspaniale komponują się z meblami drewnianymi. Stylowe fotele rattanowe dosunięte do stołu teakowego. To naprawdę wystarczy, żeby taras stał się niezwykły. Urzekający i w pełni romantyczny, a jednocześnie nowoczesny. Rattanowa sofa, fotele czy pufy na drewnianej werandzie odnajdą dla siebie najlepsze miejsce. Zwłaszcza, gdy całość zwieńczą rattanowe donice oraz lampiony.