Nowoczesny zestaw ogrodowy – podaruj sobie komfortowy wypoczynek!

Artur
grudzień28/ 2019

Szukając pomysłów na ciekawy ogród coraz częściej stawiamy na zestaw ogrodowy wykonany przez doświadczonych projektantów. Co roku producenci oferują nam  nowe i interesujące kolekcje, które cieszą oczy i zapewniają wygodę w czasie odpoczynku w ogrodzie. Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli ogrodowych? Co powinno być dla nas priorytetem?

Zestaw ogrodowy wykonany z technorattanu

Jednymi z najchętniej kupowanych są zestawy meblowe z technorattanu. Zestaw ogrodowy technorattanowy łączy w sobie wysoką jakość, trwałość i elegancję. Włókno technorattanowe posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie ono brudu, wilgoci, bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Technorattan do złudzenia przypomina klasyczny rotang, przez co możemy stworzyć piękną aranżację mając gwarancję jej trwałości. Zestaw ogrodowy złożony z mebli technorattanowych może obejmować niewielki stolik kawowy oraz 2-3 fotele lub tez obszerną sofę narożną oraz dodatkowe fotele. Wśród nietuzinkowych mebli technorattanowych znajdziemy leżanki ogrodowe oraz fotele wiszące.

Modułowy zestaw ogrodowy

Osoby ceniące nietuzinkowe rozwiązania z pewnością docenią zestaw ogrodowy w konstrukcji modułowej. Ten rodzaj mebla składa się z kilku elementów, które w zależności od naszych potrzeb możemy używać osobno lub razem. Meble modułowe posiadają stelaże wykonane z aluminium lub też z drewna – w przypadku tych pierwszych metal malowany jest proszkowo, co przekłada się na zabezpieczenie tworzywa przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy.

Elegancką przestrzeń wypoczynkową w ogrodzie warto uzupełnić o parasol ogrodowy lub pergolę, które zapewnią nam przyjemny cień podczas najbardziej upalnych dni lata. W przypadku parasoli posiadają one wiele punktów regulacji, przez co idealnie dopasujemy kąt padania cienia.