Jesień dekoruje świat

Jesień dekoruje świat
Artur
wrzesień12/ 2017

Malarskie efekty bez udziału prawdziwego artysty, pomyślane na wielką skalę? To możliwe, kiedy do pracy zabiera się największa twórczyni, czyli sama natura obdarzona bezgranicznym potencjałem artystycznym. Świadczy o tym jesień i kolorystyczne oraz formalne przemiany, jakie się dokonują na naszych oczach. W naturalnych miejscach jak lasy czy łąki. Ale też w przestrzeniach poddanych częściowo ludzkiej opiece, jak parki czy ogrody.

Kolory jesieni

Jesienny świat wokół  nas tak wspaniale się przemienia, że aż można dostać zawrotu głowy, podziwiając to piękno. Uzupełnianie przez dekoracje jesienne i nasze pomysły, które widać na ozdobionych dyniami werandach, gdzie możemy ustawić także klasyczne meble ogrodowe.

Pomarańczowy, żółty, czerwony, brązowy – to kolory jesieni, do których nawiązujemy ze szczególnym upodobaniem. Także we wnętrzach, które wypełniamy słonecznikowymi ozdobami lub pomarańczowymi dodatkami.

Jesienna rewelacja ogrodowa

Dekoracje w barwach jesieni można też umieścić na werandzie, w altance, czy na tarasie. Piękne lampiony w pomarańczowym kolorze, nawiążą do formy dyni i cudownie oświetlą wieczorną przestrzeń. Przecież już we wrześniu szybciej robi się ciemno, a to wcale nie powód, żeby uciekać do domu.

Lepiej korzystać z jesiennej rewelacji ogrodowej, ładując wciąż akumulatory na zimę. Nie obejrzymy się, kiedy w tej przestrzeni pojawią się zaskakujące dekoracje świąteczne do ogrodu, kiedy nasze otoczenie nabierze świątecznego blasku.

Jesienne przyjemności

Nie tylko lato wiąże się z wieloma przyjemnościami. Także jesień je zapewnia. Wystarczy spędzić dzień w ogrodzie, żeby się o tym przekonać. Uroczy spacer w deszczu pod parasolem. Rozgrzewająca herbatka malinowa wypita w towarzystwie bliskich na tarasie ogrzanym delikatnym ciepłem promieni słonecznych. To jesienne przyjemności.