Nowa stolarka okienna – gdzie kupować? Co kupować?

Nowa stolarka okienna – gdzie kupować? Co kupować?
Artur
sierpień31/ 2017

Wymiania stolarki okiennej w mieszkaniu czy w domu to spora inwestycja – nie ma jednak sensu na oszczędzanie, kiedy w grę wchodzi dobre izolowanie wnętrza przed chłodem. Jakie propozycje stawiają przed nami producenci? Jakie technologie mamy współcześnie do wyboru?

Tworzywa wykorzystywane we współczesnej stolarce okiennej

Kilkadziesiąt lat temu okna tworzono przede wszystkim z prostych desek drewnianych. Nie były one zabezpieczane niczym, przez co bardzo szybko rozwarstwiały się i przepuszczały do wnętrza domu chłód. Dzisiaj takie rozwiązania są niedopuszczalne: ramy okienne wykonywane są przede wszystkim z plastiku. Zastosowanie PCV pozwoliło na kolosalne podniesienie odporności ram na uszkodzenia, wnikanie brudu, pękanie, ścieranie. Obecnie poza oknami PCV klientom oferuje się również okna drewniano-aluminiowe. Warto także wspomnieć o uszczelkach, które też przeszły spora transformację. Dawniej wykonywano je z prostej gumy, która pod wpływem niskich temperatur parciała, kruszyła się. Dzisiaj uszczelki wykonywane są z różnorodnych mieszanek gumy i kauczuku. Dzięki temu zachowują elastyczność nawet po wielu latach, nie pękają i nie kruszą się.

Zapewnij sobie większy komfort!

Obecnie producenci okien oferują nam wiele intersujących technologii, które warto rozważyć w naszym domu. Najbardziej znane są okna pasywne, których zadaniem jest zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu jak najdłużej. Technologia okien pasywnych oparta jest na wykorzystaniu 3 lub więcej szyb. Innym ciekawym rozwiązaniem są dodatkowe rygle i zatrzaski, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców domu. Okna i drzwi balkonowego tego typu skutecznie utrudniają włamanie się do mieszkania. To tylko niektóre z proponowanych opcji – jest w czym wybierać. Warto także skorzystać z licznych promocji i rabatów udzielanych na konkretne modele okien – to szansa na oszczędność.