Montaż okien – zadbaj, aby został przeprowadzony prawidłowo!

Montaż okien – zadbaj, aby został przeprowadzony prawidłowo!
Artur
kwiecień27/ 2018

Instalacja nowych okien to spory wydatek – przede wszystkim konieczne jest zakupienie takiego produktu, który spełni nasze oczekiwania, a jednocześnie nie opróżni naszej kieszeni do cna. Jakie rozwiązania proponują obecnie topowi producenci? Jakie okna okażą się strzałem w dziesiątkę?

Nowoczesne okna – czy znasz ich zalety?

Współcześnie rynek stolarki okiennej pęcznieje i stale się poszerza – wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz możliwości, jakie proponują nam sami producenci. Do niedawna najczęściej kupowanymi oknami były te wykonywane z PCV – były odporne na uszkodzenia, a jednocześnie ich cena była przystępna. Dzisiaj wybór jest zdecydowanie bardziej szeroki: przede wszystkim możemy wybierać pomiędzy oknami klasycznymi a pasywnymi. Te drugie charakteryzują się zastosowaniem 3 lub więcej szyb oraz wzmocnioną konstrukcją ram. Dzięki temu możliwe jest zatrzymanie znacznie większej ilości ciepła wewnątrz pomieszczeń. Takie ona znacząco wpłyną na nasze oszczędności. Interesujące okna pasywne znaleźć można na stronie okna-internorm.pl.

Drugi, chętnie wybierany model okien to okna dźwiękoszczelne. Dzięki nim możliwe jest zminimalizowanie poziomu hałasu nawet do 70%! Takie okna doskonale sprawdzą się w dużych miasta, ale i na wsi, gdzie mieszkamy otoczeni zwierzętami gospodarskimi. Takie okna zapewnią nam spokojny i długi sen.

Prawidłowy montaż okien – od czego zależy i na co wpływa?

Odpowiedni montaż okien to nie tylko kwestia estetyki, ale również naszego komfortu. Dzisiaj zastosowanie niskiej jakości materiałów uszczelniających będzie skutkowało tym, że do wnętrza będzie przedostawać się chłodne powietrze. Montaż musi zostać wykonany z zastosowaniem wysokiej jakości pianek i izolatorów. Dodatkowo warto spisać protokół z montażu.