Ubezpieczenie samochodu – jakie polisy mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe?

Artur
listopad15/ 2021

Ubezpieczenie samochodu powinno być dla nas tak samo ważne jak ubezpieczenie na życie, zdrowie, ubezpieczenie mieszkania. Polisy ubezpieczeniowe obejmujące nasze samochody pozwalają na odzyskanie pieniędzy włożonych w naprawy po kolizjach czy kradzieży. Warto pamiętać, że ubezpieczenie samochodu to również polisa OC, która jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Szeroki zakres ubezpieczeń dedykowanych pojazdom sprawia, że możliwe jest wybranie polisy idealnie dopasowanej do naszych potrzeb. Polisa taka jak AC chroni nasz samochód zarówno w przypadku kolizji, wypadku, ale też całkowitego zniszczenia jak i kradzieży. Podczas kupna polisy warto jednak zwracać uwagę nie tylko na wysokość poszczególnych kwot w warunkach ubezpieczenia, ale też na wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela w konkretnych sytuacjach. AC pozwoli nam na odzyskanie części pieniędzy w przypadku kradzieży samochodu lub też jego całkowitej szkody czy zniszczenia, np. w wyniku działania żywiołów.

Assistance to ubezpieczenie samochodu niezwykle przydatne podczas dłuższych tras. Pozwoli ono na odholowanie samochodu do warsztatu w wypadku awarii, pomoc w jego naprawie, zapewnienie samochodu zastępczego. Takieubezpieczenie samochodu przyda się również w trakcie wakacji!

Ubezpieczenie samochodu w formie OC – czym jest?

Osobną kwestią w temacie ubezpieczeń jest polisa OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które obowiązkowe jest dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego w Polsce. Polisa OC chroni interesy innych użytkowników drogi w razie spowodowanej przez nas kolizji czy wypadku. OC jest ważne przez rok, a jego cena nie jest stała – wynika ona z naszego wieku, naszego stażu za kierownicą, ale też marki i wieku samochodu. OC sprawdzane jest podczas każdej kontroli drogowej.