Pod pieknym niebem przez cały rok

Artur
listopad20/ 2021

To, że nadchodzi pora zimowa wcale nie musi oznaczać faktu, iż należy rezygnować z bliskiego kontaktu z naturą. Wręcz przeciwnie. Mając do dyspozycji przeszkloną oranżerię przy własnym domu, kontaktem z naturą będzie można cieszyć się przez cały rok.

Przeszklone pomieszczenie, gdzie chce się być

Niektórzy mówią ogród zimowy, a inni wolą używać nazwy oranżeria. To co należy wiedzieć to fakt, że jest to pomieszczenie, gdzie będzie można cieszyć się kontaktem z naturą przy pomocy wielkich przeszkleń dookoła, jak również nad sobą. Na suficie należy użyć szkło laminowane, które nie rozpadnie się nawet wtedy, jeżeli cokolwiek na nie spadnie, np. gałęzie. W przypadku ogrodów zimowych sezonowych należy pomyśleć o tym, aby użyć niskoemisyjne szyby zespolone 2- lub nawet 3-komorowe. Występują w wersji antywłamaniowej, a do tego pozwalają one na minimalne straty ciepła. Jest to ważna uwaga, w szczególności, jeżeli ktoś w ogrodzie zamontuje ogrzewanie.

Koszt budowy ogrodu zimowego

Nie da się powiedzieć, ile taki ogród kosztuje, ponieważ pod uwagę bierze się nie tylko materiały, jakie są podstawą tego ogrodu, ale również jego wyposażenie (przykładowe meble znaleźć można na https://gardenspace.sk/zahradny-nabytok). Sama stolarka okienna nie należy do najtańszych. Co jednak nie oznacza, że z takiej inwestycji należy zrezygnować. Wręcz przeciwnie, ponieważ taki ogród zimowy stanie się takim pokojem dziennym, gdzie będzie można zrelaksować się w gronie bliskich, a także odwiedzających znajomych.