Wykorzystaj meble technorattanowe i korzystaj z lata

Artur
lipiec04/ 2019

Ciepłe dni i słoneczna pogoda to wystarczające argumenty do tego, aby wyjść z domu i spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu. Dysponując tarasem czy ogrodem nie musimy chodzić do parku czy lasu – wystarczy odrobina czasu, aby przydomowa przestrzeń mogła służyć nam jako idealne miejsce wypoczynkowe. Jakie rozwiązania i elementy wykorzystać, by cieszyć się komfortem?

Zestaw mebli na taras

Podstawą w strefie wypoczynkowej są oczywiście zestawy mebli na taras. Wybór jest bardzo szeroki – producenci oferują nam komplety wykonane z technorattanu, rattanu, zestawy oparte na aluminiowych i drewnianych stelażach. Wybór konkretnego produktu zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Warto pamiętać o tym, że meble ogrodowe muszą być przede wszystkim wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć. Zastosowanie takich tworzyw jak aluminium malowane proszkowo pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności mebli i zmniejszenie ich wagi. Dzięki temu podnoszenie czy przenoszenie foteli nie sprawi żadnego problemu.

Piękny urok technorattanu

Jednym z najchętniej wybieranych zestawów jest biały technorattan. Białe meble technorattanowe pozwolą na stworzenie interesującej aranżacji w stylu prowansalskim czy New Hampton. Wystarczy obszerna sofa i stolik kawowy, aby móc cieszyć się latem na tarasie czy w ogrodzie. Technorattan odznacza się nieporowatą strukturą, przez co nie chłonie brudu i wilgoci, a jego czyszczenie nie sprawia żadnego problemu.

Odpoczynek pod metalową pergolą

Przebywając na świeżym powietrzu w trakcie upalnego lata powinniśmy pamiętać o dokładnej ochronie przed słońcem. Na tarasach i w ogrodach warto wykorzystać nowoczesne pergole metalowe, które nie tylko wpłyną pozytywnie na estetykę otoczenia, ale też pozwolą nam na odpoczynek w cieniu.