Nowoczesne wózki – jaki model wybrać?

Artur
październik09/ 2019

Solidny wózek to spore odciążenie dla rodziców i wygoda dla maluchów – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wraz z pojawianiem się dziecka na świecie musimy skompletować niezbędną wyprawkę, w tym również wózek. Jak wybrać model, który spełni nasze oczekiwania? Jakie parametry powinny być dla nas najważniejsze?

Bezpieczeństwo i wygoda

Wśród cech wymienianych jako najważniejsze podczas kupowania wózka dziecięcego rodzice wskazują bezpieczeństwo oraz wygodę. Producenci zobowiązani są konkretnymi regułami zapewnić to pierwsze wszystkim dzieciom przewożonym w oferowanych przez nich produktach. Dużo mówi się także o funkcjonalności wózka oraz tym, aby był stworzony z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Lekkie i poręczne wózki spacerowe

Nowoczesne wózki spacerowe to dzisiaj jeden z najchętniej wybieranych modeli w swoim segmencie. Wynika to z kilku faktów: przede wszystkim wózki te są dzisiaj praktycznie całoroczne, składane, funkcjonalne. Rekomendowany czas ich stosowania to od 6 miesiąca życia dziecka do trzeciego roku życia. Zaletą wózków spacerowych jest ich lekkość – wynika to przede wszystkim z zastosowanej ramy aluminiowej, która może być składana. To ciągnie za sobą kolejny atut: wózki spacerowe możemy umieszczać w bagażnikach naszych samochodów i zabierać wszędzie tam, gdzie będzie to konieczne.

Wózki spacerowe uzupełniane są o elementy, które z pewnością przydadzą się podczas długich wędrówek po mieście czy lesie. W zestawach znajdziemy budki ochronne, niewielkie moskitiery, śpiworki, torby na zakupy, regulowane podnóżki i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Na stronie espiro.pl znajdziemy wiele interesujących propozycji nowoczesnych wózków spacerowych, które z pewnością przypadną do gustu użytkownikom.