Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia z ladą

Artur
grudzień16/ 2019

Kuchnia z ladą to wspaniały pomysł do małych mieszkań, gdzie chcemy zyskać dodatkową przestrzeń. Zamiast ścianki działowej pomiędzy kuchnią a salonem można zdecydować się na taką ladę – barek, który może pełnić kilka bardzo przydatnych funkcji, jeżeli w odpowiedni sposób o to zadbamy.

Kuchnia z ladą i podział pomieszczeń

Przyjmuje się, że w miejscu gdzie stoi taki barek jest umowna granica pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym. Dzięki temu, że nie będzie ścianki działowej będziemy doskonale wiedzieli co zawsze dzieje się w salonie. Przy tym (w przypadku obecności gości) będziemy mieli ciągły kontakt z osobami przebywającymi w tym pomieszczeniu, bez konieczności przerywania konwersacji. Również młode mamy docenią ten aspekt, ponieważ na bieżąco będą mogły obserwować przez ladę co robią ich dzieci. Należy jednak pamiętać o tym, że kuchnia z ladą sprawia, iż będzie widać wszystko co się dzieje w kuchni. Nie tylko bałagan, jaki czasem panuje w takim miejscu, ale również zapachy będą przedostawać się na pozostałą część domu.

Funkcjonalna lada w kuchni

Czy kuchnia z ladą jest funkcjonalna? Jak najbardziej. Jeżeli postawimy przy niej wygodne krzesła – hokery – to zyskamy miejsce na stół jadalny. Dzięki temu nie będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca na taki stół. Lada prosta (np. wykonana z dwóch płyt OSB)  może być również miejscem do pracy biurowej. Wygoda i komfort oraz obecność kawy pod ręką na pewno zostanie przez wszystkich doceniona. Nie można zapominać również o tym, że taka lada to również doskonały blat roboczy do gotowania w kuchni.