Jak urządzić kuchnię, aby w pełni wykorzystać jej potencjał?

Jak urządzić kuchnię, aby w pełni wykorzystać jej potencjał?
Artur
sierpień31/ 2017

Każda kuchnia może zostać urządzona w sposób nietuzinkowy i wyjątkowy – przekonują o tym liczni architekci wnętrz i dekoratorzy. Istotne jest jednak, aby dobrze poznać pomieszczenie wraz z jego zaletami i wadami. Dzięki temu możliwe będzie wykorzystanie jej całego potencjału! Od czego zacząć?

Wymierz, obejrzyj, sprawdź!

Podstawą w urządzaniu kuchni jest jej dokładne wymierzenie – to niezbędne do tego, aby zamówić meble kuchenne na wymiar. Obecnie to rozwiązanie jest zdecydowanie najczęściej stosowanym. Mierząc pomieszczenie możemy dokładnie poznać jego elementy problematyczne, takie jak wnęki. Dzisiaj wnęki to szansa na dodatkowe półki czy regały – nie bójmy się takich miejsc! Podczas mierzenia może okazać się, że pomieszczeni nie jest tak idealne, jak obiecywał nam to deweloper. Możliwe są odchylenia ścian o kilka stopni. Na szczęście dla doświadczonego stolarza takie utrudnienia nie będą problemem.

Z czego powinny być wykonane meble kuchenne?

Wybierając meble kuchenne zwracajmy baczną uwagę przede wszystkim na ich fakturę i to, z jakiego materiału są one wykonane. Najczęściej wykorzystywane są deski meblowe (wiórowe) o określonej grubości. Wewnątrz takich desek znajdziemy sprasowane elementy drewniane, a wierzch deski zabezpiecza laminat. Bardzo ważne jest, aby wierzch deski był odpowiednio zabezpieczony przed wnikanie brudu, wilgoci, zabrudzeniami. Najczęściej producenci oferują nam laminaty o nieporowatej strukturze, przez co powierzchnie takie bez problemu możemy wyczyścić. Decydując się na meble wykonane na wymiar pamiętajmy, że pozwolą one na wykorzystanie nawet najmniejszej przestrzeni, np. pomiędzy ścianą a meblem. W zaprojektowaniu może pomóc nam pracownik firmy meblarskiej. Ciekawe projekty mebli i interesujące materiały zaproponuje nam firma Torus. O jej ofercie poczytać można na stronie torusmeble.pl.