Na jaki manicure zdecydować się u kosmetyczki

Artur
październik26/ 2019

Zadbane paznokcie to ważny elementy wizerunku współczesnej kobiety. Piękne dłonie to kwintesencja elegancji, to również lepsze samopoczucie dla każdej z pań. O dłonie i paznokcie warto dbać regularnie, bo wbrew pozorom są one bardzo narażone na przedwczesne starzenie. Poniżej opis popularnych metod wykonywania manicure oraz sposobów na to, jak dbać o skórę dłoni.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci i inne popularne metody manicure

Współcześnie jest co najmniej kilka naprawdę dobrych i trwałych sposobów nakładania manicure i pedicure. Kobiety mają z czego wybierać, w zależności od własnych preferencji czy możliwości zdrowotnych. Jeżeli na przykład kobieta ma uczulenie na manicure hybrydowy, który wymaga utrwalania przy pomocy lamp UV, może zdecydować się na metodę akrylową. Proszek i płyn potrzebny do stworzenia trwałej powłoki na paznokciach twardnieje samoistnie już po nałożeniu na płytę. Paznokci nie trzeba wtedy utrwalać pod lampą.

Nowoczesne metody zdobienia paznokci pozwalają również na wymodelowanie pięknego kształtu płytki lub nawet wydłużenia go. To właśnie dzięki temu paznokcie z krótkich i bezkształtnych, w ciągu kilku kwadransów mogą zmienić się w prawdziwe eleganckie pazurki. Do przedłużania paznokci stosuje się właśnie metodę akrylową lub metodę żelową. Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest szczególnie polecana dla kobiet obgryzających paznokcie.

Trwały i piękny kolor na długo

Ogromnym plusem manicure hybrydowego czy żelowego jest to, że kolor jest niezwykle trwały głęboki i błyszczący nawet przez kilka tygodni. Pojawia się odrost, który można w jakiś sposób uzupełnić. Panie, które nie mają czasu na malowanie paznokci co drugi dzień, wybierają właśnie te nowoczesne sposoby ze względu na trwałość. Dzięki temu w każdej sytuacji mają perfekcyjnie wyglądające paznokcie, przez co dłonie zawsze wyglądają na zadbane. Poza tym można zdecydować się nie tylko na monochromatyczne paznokcie, ale też na przykład na jakieś ciekawe zdobienia i wzory. Jest tutaj naprawdę ogromne pole do popisu dla stylistek paznokci, które bardzo często realizują nawet najbardziej śmiałe pomysły swoich klientek.

Dobre sposoby na dbanie o piękne dłonie

Zadbane paznokcie to nie wszystko. Trzeba jeszcze umiejętnie dbać o skórę dłoni. Stosowanie kremu do rąk to tak naprawdę podstawa, ale od czasu do czasu warto zrobić też peeling czy maseczkę nawilżającą na skórę dłoni. Dla kobiet w starszym wieku poleca się natomiast preparaty o działaniu rozjaśniający, które między innymi pomagają w zwalczaniu tak zwanych plam wątrobowych na dłoniach.