Meble z litego drewna w mieszkaniach – na co zwracać uwagę podczas kupna?

Meble z litego drewna w mieszkaniach – na co zwracać uwagę podczas kupna?
Artur
sierpień31/ 2017

Lite drewno to hit ostatnich lat – cenione za swój piękny wygląd, ale również za wysoką odporność na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Lite drewno jest znane w Polsce od wieków, dzisiaj jednak oferowane jest w znacznie atrakcyjniejszej, unowocześnionej formie. Czy warto w nie zainwestować?

Co warto wiedzieć o litym drewnie?

Lite drewno jest materiałem o wysokiej gęstości, pozyskiwane jest z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Na specjalne życzenie klienta możliwe jest wykonanie mebli z gatunków drewna egzotycznego, jednak cena takiego mebla będzie wyższa, a czas oczekiwania: dłuższy. Ze względu na różnorodność gatunków klienci mogą otrzymać meble w jasnych i ciemnych kolorach, dodatkowo istnieje możliwość zmiany koloru o kilka tonów dzięki lakierom i bejcom. Meble z litego drewna na długo zachowują elegancki wygląd, nie są podatne na odkształcanie, wnikanie wilgoci. Jakie meble z litego drewna zaoferują nam producenci? Przede wszystkim to: łóżko drewniane do sypialni, niewielkie szafki nocne, szafy drewniane, toaletki. Przeglądając katalogi bez trudu dostrzeżemy, że wiele z nich ma nowoczesny, oryginalny design.

Gdzie kupować meble drewniane?

Coraz więcej klientów decyduje się na skorzystanie z ofert sklepów internetowych – i w tym wypadku kilku topowych producentów zaoferuje nam swoje produkty z litego drewna właśnie w sieci. W przypadku łóżek drewnianych możemy liczyć na wiele ciekawych opcji: wewnętrzne komory pod stelażem, komory w formie wysuwanych szuflad, tapicerowane zagłówki, półautomatyczne stelaże. W ofercie tego producenta znajdziemy również szeroki wybór materaców warstwowych i kieszeniowych. Zapewnią nam one wygodny i spokojny sen. Warto pamiętać, że kupując w sieci mamy takie same prawa jak podczas zakupów w sklepie stacjonarnym. Możemy zareklamować produkt lub też zwrócić go (w nienaruszonej formie) bez podawania przyczyny w określonym terminie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl