Pokój nastoletniego chłopca

Artur
lipiec05/ 2018

Meblowanie pokoju nastoletniego chłopca wiąże się z koniecznością znalezienia kompromisu pomiędzy znalezieniem przestrzeni zarówno do zabawy, jak i zapewnienie jej pod kątem nauki dziecka.

Biurko jest najważniejsze

Chcąc nie chcąc musimy przyjąć w perspektywie meblowania pokoju, że najważniejszym elementem, który się tam znajdzie jest biurko. I to do niego powinniśmy dopasować pozostałe sprzęty w postaci łóżka czy szafek. Nie musimy tego robić na własną rękę. Na rynku dostępne są zestawy mebli, które zostały zaprojektowane tak, aby w maksymalnym stopniu wziąć pod uwagę potrzeby nastoletniego chłopca. Meble Wójcik, są tylko jednym z przykładowych tego typu rozwiązań. Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne tam zastosowane pozwalają na harmonijne rozplanowanie powierzchni. Jeśli jednak chcemy pokój meblować samodzielnie, to wybieraj stolik do nauki, musimy pamiętać, że powinien on być na tyle duży, by pomieścić nie tylko niezbędne książki i zeszyty, ale też mieć miejsce na postawienie monitora od komputera. Współcześnie bowiem urządzenia te są czymś oczywistym i służyć będą dziecku nie tylko do zabaw, ale jako pomoc naukowa.

Łóżko i szafa

Łóżko przeznaczone dla nastolatka musi być nie tylko wygodne, ale też trwałe. Dzieci, nawet te starsze mają bowiem tendencje do spędzania dużej ilości czasu na łóżku i wykorzystywania go nie do końca zgodnie z przeznaczeniem. Musimy zatem wziąć pod uwagę, że chłopiec będzie po łóżku skakał i przewracał się. Jeśli wybierzemy mebel delikatny, szybko zorientujemy się, że zostanie on po prostu zniszczony. W przypadku szafy do pokoju to priorytetem jest to, aby była ona na tyle pojemna i duża, by zmieścić nie tylko ubrania, ale też wszelkie zabawki i rzeczy codziennego użytku. Nie tylko pozwoli to nam schować wszelkie drobiazgi, które normalnie leżałyby na podłodze, ale ułatwimy dziecku zachowanie porządku w swoim pokoju.