Korzystaj z tarasu również jesienią!

Artur
wrzesień20/ 2018

Zazwyczaj początek jesieni jest dla nas znakiem, że pora zrezygnować z korzystania z tarasu – to czas, w którym zabieramy się za porządkowanie ogrodu i myślimy o tym, jak zabezpieczyć meble na zimę. Okazuje się jednak, że poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań możemy cieszyć się bliskością natury również w jesienne popołudnia. Jak to możliwe? Komfort zapewnią nam tarasole!

 

Czym jest tarasola i czy sprawdzi się na naszym tarasie?

Tarasole to nic innego jak nowoczesne zadaszenie tarasu, pozwalające na ochronę przed silnymi promieniami słonecznymi. W okresie jesiennym tarasole posłużą nam także jako schronienie przed niespodziewaną mżawką. Tarasole wznoszone są dzięki profilom aluminiowym – wcześniej te elementy zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu. Dzięki temu nie tylko zachowują piękny wygląd, ale są też odporne na rdzę! Do wzniesienia konstrukcji tarasoli nie są potrzebne żadne pozwolenia. Tarasola może osłonić praktycznie cały taras przy minimalnej ilości podpór, co znacząco może wpłynąć na estetykę.

 

Warto zwrócić uwagę na baldachim!

Zadaszenie tarasoli tworzone jest z grubego materiału poliestrowego, wzmocnionego dodatkowo warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie wody. Baldachimy nie nagrzewają się – doskonale chronią przed słońcem i zapewniają przyjemny chłód w swoim cieniu.

Baldachimy tarasoli są rozkładane automatycznie. Każdy model posiada dedykowany pilot, dzięki któremu w szybki i wygodny sposób rozwiniemy dach. Firmy takie jak tarasola.pl zaproponują nam także wiele elementów uzupełniających, w tym ściany boczne, promienniki ciepła, dodatkowe oświetlenie i wiele innych.