Jak wybudować zadaszenie tarasu?

Artur
styczeń12/ 2020

Wielu posiadaczy domów jednorodzinnych i ogrodów myśli o tym aby stworzyć odpowiedni taras, który będzie służył przy pięknej pogodzie. Przy tej okazji warto również pomyśleć o tym aby stworzyć zadaszenie tarasu, które pozwoli na korzystanie z tej przestrzeni również przy braku słońca.

Zadaszenie tarasu – konstrukcja

Zadaszenie tarasu posiada wiele zalet. Jednak zanim będziemy się nim cieszyć musimy je wybudować. Podstawa to boczki naszego tarasu. Mogą one być wykonane z drewna lub z metalu. Który materiał jest lepszy? To już zależy od nas. Zarówno drewno, jak i aluminium wymagają pamięci o odpowiedniej konserwacji, dzięki czemu będzie nam lepiej służyć. Dobierając materiał warto dopasować go do wystroju budynku przy którym będzie stał. Wiele zadaszeń tarasowych powstaje w wyniku przedłużenia od ściany budynku, dlatego warto zadbać nie tylko o funkcjonalność ale także o estetykę całej konstrukcji budowlanej.

Odpowiednio dobrane zadaszenie

Skoro mamy ustawioną już konstrukcję to czas na samo zadaszenie tarasu. Z jakich materiałów je wykonać? Tutaj do wyboru mamy wiele materiałów, poczynając znów od drewna kończąc na poliwęglanie. Nie można również zapominać o specjalnych markizach, które można zwijać do połowy lub do końca, jeżeli chcemy na tarasie cieszyć się blaskiem słońca. Wybierając rodzaj zadaszenia pamiętajmy również o tym, że należy pamiętać o tym, iż będzie ono ograniczało dostęp światła do domu – o ile, oczywiście zadaszenie będzie wykonane przy jednej ze ścian budynków.