Jak dbać o nasz samochód?

Artur
styczeń12/ 2020

Własny samochód to olbrzymia wygoda, szczególnie kiedy mieszkamy na peryferiach dużych miast. Samochód pozwala nam na szybki dojazd do pracy, możliwość zrobienia większych zakupów. Dodatkowo samochód to nieoceniony przyjaciel podczas planowania krótszych czy dłuższych urlopów. Jak dbać o nasz samochód, aby służył nam jak najdłużej?

Znajdź odpowiednie ubezpieczenie i dbaj i przeglądy techniczne!

Podstawą w użytkowaniu samochodu jest coroczny przegląd techniczny, który jest obowiązkowy dla wszystkich posiadaczy pojazdów. Podczas takiego przeglądu na stacji diagnostycznej sprawdzane są hamulce, zbieżność kół, stan amortyzatorów. Przegląd zostaje podbity wtedy, kiedy mechanik określi stan naszego pojazdu jako dobry. Drugim zagadnieniem, które jest obowiązkowe dla posiadaczy aut jest ubezpieczenie OC. Jak wybrać najlepsze? W wyborze ubezpieczenia pomoże nam strona mfind.pl, która porówna najlepsze oferty na rynku w oparciu o dane, które podamy: nasz wiek, model i wiek samochodu.

Dobrym pomysłem jest wykupienie dodatkowych, nieobowiązkowych ubezpieczeń, takich jak AC – autocasco pozwoli nam na odzyskanie pieniędzy na naprawę naszego samochodu lub też pozwoli na odzyskanie znacznej części kwoty samochodu po jego kradzieży. Innym ciekawym rozwiązaniem jest assistance – ten rodzaj ubezpieczenia pozwala nam na holowanie samochodu w razie usterki, pomoc drogową.

Co sami możemy roić przy samochodzie?

Również my sami powinniśmy wiedzieć, co możemy zrobić sami, aby nasz samochód działał bez zarzutu. Przede wszystkim jest to kontrolowanie i uzupełniane ilości płynu chłodniczego, oleju silnikowego oraz płynu do spryskiwaczy. Dodatkowo warto więcej niż raz w roku odwiedzić mechanika, aby dowiedzieć się w jakiej kondycji jest nasz samochód.