Zestaw na taras, który poprawi estetykę całego domu!

Artur
lipiec19/ 2018

Zaaranżowanie tarasu na miejsce do odpoczynku i relaksu nie jest dzisiaj tak trudne, jak kiedyś. Inspiracje możemy czerpać z licznych źródeł (np. portale wnętrzarskie, magazyny dotyczące mieszkań), a elementy wyposażenia znajdziemy w sklepach internetowych i stacjonarnych. Od czego zacząć urządzanie idealnego tarasu? Z pewnością konieczne będzie wybranie odpowiednich mebli!

Idealny zestaw mebli ogrodowych

Możliwości na zapełnienie tarasu jest wiele – zestawy mebli ogrodowych proponowanych przez licznych producentów znajdziemy na stronach internetowych, w sklepach stacjonarnych. Które z nich okażą się strzałem w dziesiątkę?
Czym kierujemy się wybierając meble na taras? Z pewnością na pierwszym miejscu stawiamy estetykę takich produktów. Liczy się dla nas to, aby meble były eleganckie, przyciągały wzrok. W drugiej kolejności ważna jest wygoda – meble tarasowe muszą zapewniać nam maksimum wygody! Komplety wypoczynkowe na taras są dzisiaj tworzone zasadniczo z dwóch materiałów: rattanu, technorattanu lub aluminium. Wszystkie tworzywa mają wiele zalet, są chętnie wykorzystywane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i właścicieli restauracji czy kawiarni. Które z nich sprawdzą się najlepiej na naszym tarasie?

Meble technorattanowe czy może aluminiowe?

Wybór nie będzie prosty. W przypadku mebli technorattanowych doskonale imitują one naturalny rattan, a dodatkowo są wysoce odporne na uszkodzenia, ścieranie, odkształcanie czy też zmienne warunki atmosferyczne. Meble technorattanowe posiadają nieporowatą konstrukcję, przez co do ich wnętrza nie przedostaje się brud, a czyszczenie wymaga jedynie przetarcia powierzchni.
W przypadku mebli aluminiowych odznaczają się one przede wszystkim niską wagą oraz wysoką odpornością na uszkodzenia czy odkształcenia. Dzięki temu są chętnie wybierane do ogródków kawiarnianych i restauracyjnych.