Wniosek o kredyt

Artur
wrzesień10/ 2018

Kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki musimy udać się do banku. Jednak nie sama wizyta w banku jest wystarczająca. Aby otrzymać kredyt musimy złożyć wniosek. Banki aby zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami ograniczają informacje zawarte we wniosku o kredyt do minimum, bądź dają nam możliwość wyboru np. w jaki sposób udokumentujemy swoje dochody. Żeby przyspieszyć proces kredytowania i jeszcze bardziej wyjść na przeciw oczekiwaniom swoich klientów oferują chociażby kredyt gotówkowy online.

 

To co musi zostać zawarte we wniosku

W dużej mierze uzależnione jest także od rodzaju kredytu. Jest jednak szereg informacji, w które zaopatrzony będzie każdy wniosek o kredyt.

Po pierwsze, są to nasze dane identyfikacyjne. Wypełniając wniosek o kredyt będziemy musieli podać nasz imię i nazwisko, datę urodzenia, pesel, adres zamieszkania i do korespondencji, imiona rodziców, nr dowodu, stan cywilny itp. Wszystko po to aby bank mógł jednoznacznie wyróżnić nas spoza innych klientów.

Po drugie, we wniosku o kredyt musimy podać jakie jest źródło naszych dochodów

Może to być umowa o pracę, umowy zlecenie, umowa o dzieło, emerytura, renta, przychód z wynajmu bądź dzierżawy, przychód z działalności gospodarczej itd. Poza tym jakie jest źródło naszych dochodów, ważna jest oczywiście ich wysokość, którą możemy udokumentować np. wyciągiem z konta, zaświadczeniem od pracodawcy, PIT-em itd. W wielu przypadkach ważna jest także stałość naszych dochodów. Mianowicie dla przykładu, największe szanse na kredyt mamy kiedy nasza umowa o pracę zawarta jest na czas nieokreślony w firmie z ugruntowaną pozycją na rynku.

Kolejnym punktem wniosku o kredyt jest wysokość naszych wydatków oraz zobowiązań. Chodzi przede wszystkim o to ile miesięczie wydajemy na swoje utrzymanie (koszty czynszu za mieszkanie odpowiednio koszty wynajmu mieszkania, opłaty za media, opłaty za samochód, paliwo itd.). Ponadto, bank we wniosku o kredyt zapyta nas o nasze aktualne zobowiązania z tytułu kredytów i pożyczek oraz poprosi o podanie ich wysokości. Do zobowiązań zalicza się także alimenty.

We wniosku o kredyt musimy wskazać także, albo przede wszystkim, o jaki kredyt się staramy i w jakiej kwocie chcemy go uzyskać. Podajemy także preferowany okres kredytowania. Oczywiście bank sam decyduje o tym w jakiej wysokości i na jaki okres może udzielić nam kredytu. Jednakże wniosek wskazuje nasze oczekiwania, które bank może spełnić, postawić inne warunki bądź całkowicie odrzucić nasz wniosek i odmówić udzielenia kredytu.

Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy przy konsolidacji swoich kredytów koniecznie odwiedź stronę firmy Habza Finanse https://habzafinanse.com.pl/ firma specjalizuje się w trudnych kredytach, pomaga wyjść z pętli zadłużeń.