W poszukiwaniu idealnych i trwałych mebli outdoorowych

Artur
październik19/ 2019

Jak zaaranżować piękny tara czy ogród, aby miejsce to sprzyjało wypoczynkowi? Nie trzeba wiele – odpowiednie meble ogrodowe oraz dodatki sprawią, że nawet zwykły ogród czy balkon zmienią się nie do poznania. Jakie elementy wykorzystać w strefie wypoczynkowej, aby cieszyć się relaksem?

Piękne meble – jaki komplet wybrać?

Pierwszym krokiem do stworzenia funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej jest oczywiście kupno mebli. Te powinny być zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i wykonane z trwałych materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Meble ogrodowe tworzone z plastiku czy innych, nietrwałych tworzyw bardzo szybko zaczną się koślawić, łamać, odkształcać.

Wśród oferowanych kompletów znajdziemy meble rattanowe, technorattanowe, meble modułowe, komplety kawowe – jest w czym wybierać. Zanim jednak podejmiemy decyzję zastanówmy się jakie są nasze oczekiwania. Szukając idealnych mebli zazwyczaj myślimy o ich wyglądzie, eleganckiej prezencji, znacznie rzadziej zastanawiając się czy takie meble będą wygodne i odpowiednio profilowane. Warto także dopasować komplet do naszych oczekiwań – niewielkie komplety kawowe sprawdzą się na balkonach, gdzie czas będziemy spędzać w wąskim gronie. Stoły obiadowe i komplety z sofami narożnymi ustawimy w ogrodach, gdzie chętnie będziemy zapraszać znajomych. Ogrodowe meble powinny być dopasowane do naszych potrzeb i umożliwiać wypoczynek zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Zadaszenie miejsca wypoczynkowego

Jak zadaszyć miejsce wypoczynkowe w ogrodzie czy tez na tarasie, aby w czasie największych upałów móc cieszyć się chłodnym cieniem? Rozwiązań jest kilka – przede wszystkim warto zainteresować się parasolami ogrodowymi oferowanymi przez najlepszych dostawców. Posiadają one czasze odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach, a dodatkowo mają wiele punktów regulacji kąta padania cienia.