W co warto inwestować?

Artur
listopad06/ 2018

Posiadanie oszczędności wymaga dobrego ich ulokowania. Istnieje wiele różnych rodzajów inwestycji, zapewne zadajesz sobie pytanie, która z nich najbardziej się opłaca. Warto się na pewno przyjrzeć temu, co oferuje inwestowanie w nieruchomości inwestycyjne.

Dlaczego nieruchomość inwestycyjna?

Od dawna wiele osób powtarza, że inwestycja kapitału w nieruchomość jest jedną z najbardziej opłacalnych. Jest to prawdą, ale jak przy każdej inwestycji oczywiście istnieje również ryzyko. Musisz o tym zawsze pamiętać.

Nieruchomości inwestycyjne charakteryzują się także długą stopą zwrotu, więc to także trzeba mieć na uwadze podejmując decyzję o tego rodzaju zabezpieczeniu swojego kapitału, nierzadko odkładanego przecież przez lata.

Zalety nieruchomości inwestycyjnych

Mimo tego, że istnieje ryzyko, a także długi okres zwrotu poniesionych nakładów, nieruchomości inwestycyjne cieszą się dużym powodzeniem. Zwłaszcza ostatnio, gdy na rynku nieruchomości pojawia się wiele ciekawych propozycji, rośnie liczba osób zainteresowanych tego rodzaju lokatą kapitału.

Poza stabilnym, dorocznym zyskiem na większym poziomie niż oferują w dzisiejszych czasach lokaty bankowe, a przy tym mniejszym ryzyku niż inwestycje giełdowe, inwestycje w nieruchomość dają poczucie stabilności. Poza tym na pewno warto zwrócić uwagę na to, że nieruchomość może pozostawać w rodzinie nawet przez wiele pokoleń.

Wady lokaty w nieruchomość inwestycyjną

Czy jednak tego rodzaju lokata kapitału posiada w ogóle jakieś wady? Oczywiście, podobnie jak każde przedsięwzięcie w życiu każdego człowieka. Źle przygotowana inwestycja może okazać się zwykłym niewypałem, o czym wiele osób przekonało się w sposób dość bolesny.

Odpowiednie planowanie powinno także uwzględniać fakt, że zwrot całości poniesionych kosztów inwestycji na pewno będzie rozłożony w czasie na lata, a nawet dziesięciolecia. Musisz to również brać pod uwagę rozważając kwestię tego rodzaju lokaty kapitału.

Przy nieruchomościach inwestycyjnych nie wolno także zapomnieć o kosztach utrzymania, które są ważne zwłaszcza wtedy, gdy dana lokalizacja nie jest używana przez klientów. To wszystko oznacza koszty, które powinieneś uwzględnić decydując się na tego rodzaju lokatę swoich oszczędności.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości inwestycyjne