Artur
lipiec22/ 2022

Samochody dostawcze zwane również ciężarowymi są podstawowym elementem służącym do transportu towarów z punktu A do punktu B. Aby prowadzić firmę przewozową i zmaksymalizować wszystkie elementy warto zainwestować w program o nazwie telematyka. Lokalizacja ciężarowych na mapie, raport dotyczące spalania, kontakt z serwisem czy szybkie umawianie wizyt przez internet to tylko kilka atutów, które zapewniają systemy telematyczne.

 

Lokalizator GPS dla każdego samochodu ciężarowego

 

Lokalizator GPS dla każdego pojazdu ciężarowego znajdującego się w flocie danej firmy jest koniecznością w celu zapewnienia 100% bezpieczeństwa swoich samochodów. Najpewniejszym źródłem, który w bardzo wygodny sposób raportuje o lokalizacji pojazdu na mapie jest system telematyczny. Montuje się go w każdym pojeździe i regularnie monitoruje on pozycję pojazdu. Najlepsze jest to, że system telematyczny jest widoczny na ekranie swojego smartfona u każdego przedsiębiorcy. Oznacza to, że w przeciągu dosłownie kilku sekund z dowolnego miejsca na świecie może on zobaczyć na jakiej pozycji znajdują się jego samochody. Dzięki temu cały czas może trzymać rękę na pulsie i ewentualnie wprowadzać zmiany w zleceniach. Czasem wiele sytuacji jest nieprzewidywalnych, a praktyka pokazała, że szybka reakcja potrafi naprawdę mocno wpłynąć na finanse firmy.

 

Lokalizator GPS to nie jedyna zaleta telematyki. Inną ciekawą zaletą jest stały monitoring stanu technicznego każdego z pojazdów. Oznacza to, że jeżeli tylko coś jest nie tak z danym samochodem przedsiębiorca od razu dostanie powiadomienie w danej aplikacji. Ogranicza to ryzyko wyjechania niesprawnym samochodem na drogę co w perspektywie długiej trasy jest bardzo ryzykowne. Nie dość, że na drodze jest niebezpiecznie to jeszcze kierowca ryzykuje awarią, która może go uziemić wraz z przewożonym towarem.

 

Dowiedz się więcej: telematyka – lokalizacja ciężarowych na mapie

 

Podsumowanie

 

System telematyki jest sprawdzonym i godnym zaufania oprogramowaniem, któremu zaufało już bardzo szerokie grono klientów. Przykładem jednego z najlepszych systemów jest Dbkfleetmanagement – autorski system telematyczny stworzony przez znaną w branży TSL Grupę DBK.

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ zobacz wiecje zobacz