Rozwiązania, które pomogą Ci zaprowadzić porządek w garażu

Rozwiązania, które pomogą Ci zaprowadzić porządek w garażu
Artur
sierpień31/ 2017

Nie jest tajemnicą, że garaże traktujemy zazwyczaj jako miejsca przechowywania starych czy zepsutych przedmiotów, z którymi ciężko się nam rozstać. Z czasem jednak powierzchnia garażu zaskakująco kurczy się, a my sami stwierdzamy, że nie ma w nim już miejsca na samochód czy półkę z narzędziami. Na szczęście producenci podpowiadają nam, jak zaprowadzić porządek w tym pomieszczeniu.

Zanim kupisz nowe przedmioty, usuń stare!

Zanim jednak skupimy się na nowinkach technologicznych powinniśmy zdecydowanie oczyścić przestrzeń garażu z przedmiotów starych, nieużywanych. Wiele z nich mogą stanowić urządzenia zepsute, które trafiły do garażu lata wcześniej z nadzieją, że kiedyś je naprawimy. Jeśli jednak nie nastąpiło to w ciągu kilku lat zdecydowanie powinniśmy wyrzucić daną rzecz.

Co ułatwi nam urządzanie posprzątanej przestrzeni?

Aby móc na nowo zaaranżować przestrzeń wokół siebie konieczne będzie sprawdzenie jakości dotychczasowych półek i regałów. Najczęściej, aby było taniej, właściciele garażów wykonywali je z desek drewnianych. Oczywiście takie rozwiązanie nie było złe: deski odpowiednio zbite stanowiły stabilną konstrukcję. Z czasem jednak deski mogą zacząć się wypaczać, dodatkowo zagraża im wilgoć, próchnienie. Jeśli posiadamy taki deski w garażu i widzimy znaczne uszkodzenia warto zastanowić się nad ich wymianą. Obecnie najpopularniejszą metodą na tworzenie regałów w garażach jest zastosowanie regałów półkowych i regałów na opony. Regały tego typu są tworzone z blachy cynkowanej – oznacza to, że są w pełni odporne na działanie wilgoci i na tworzenie się rdzy. Dodatkowo ich zaletą jest fakt, że wysokość półek możemy ustalać samodzielnie podczas montażu. Regały półkowe to idealne rozwiązanie również do piwnicy czy na strych.