Który zestaw mebli kuchennych należy wybrać?

Artur
listopad05/ 2021

Matowe, satynowe, lakierowane – a może jeszcze inna kombinacja? Nie tak łatwo wybrać zestaw mebli kuchennych. Producenci stają na głowie po to, aby móc zaspokoić potrzeby swoich klientów, którzy z roku na rok są coraz bardziej wymagający.

Zestaw mebli kuchennych z laminowanymi frontami

W sklepach dostępne są meble z laminowanymi frontami. Czy wybór takiego kompletu okaże się trafny? Warto sprawdzić.

Fronty takich mebli wykonane wykonane są z trójwarstwowej płyty wiórowej lub pilśniowej. Grubość takiej płyty zależna jest od producenta, ale najczęściej ma się do czynienia z 16mm lub 18mm. Z jednej strony (front) znajduje się laminat. 

 

Czym on tak naprawdę jest?

 

 Otóż jest to dekoracyjny papier impregnowany żywicą termoutwardzalną. Zestaw mebli kuchennych z laminowanymi frontami nie jest drogi, dlatego wiele osób spogląda na niego przychylnym okiem. Chociaż sama produkcja laminatu do najłatwiejszych nie należy. Dobrze, jeżeli takie fronty kuchenne mają dodatkową warstwę ochronną, dzięki czemu są one lepiej przygotowane do pracy w kuchni.

Fronty laminowane, które wykonane są bardzo starannie, wykazują działanie antystatyczne. Co to dokładnie oznacza? Zapobiegają one elektryzowaniu, dzięki czemu nie będzie na nich osiadać tak duża ilość kurzu. Chociaż, nigdy nie można powiedzieć, że w ogóle tego kurzu nie będzie.

Tego typu meble odporne są również na działanie wilgoci, której w kuchni nie brakuje. Wśród ich zalet należy wymienić to, że są one twarde. Odporne na uszkodzenia mechaniczne, długo będą służyć w domowej kuchni.

 

zestaw ogrodowy wyprzedaż ogrodowe ozdoby świąteczne dekoracje domu