Jakie designerskie meble są w modzie

Artur
wrzesień04/ 2018

Po bardzo dużym boomie na nowoczesne i minimalistyczne meble, przyszła pola na przytulne aranżacje wnętrz. Wybranie stylowych mebli jest dość trudnym zadaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem, gdzie można znaleźć wiele wspaniałych inspiracji.

Naturalność i elegancja

Odwiedzając sklepy meblarskie warto zwrócić szczególną uwagę na drewniane meble w ciepłych i bardzo jasnych odcieniach, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Godne uwagi są przede wszystkim designerskie meble sklep w bieli, które pasować będą nie tylko do mieszkań prywatnych, ale również eleganckich biur. Producenci coraz częściej oferują także meble z przeszkleniami, które są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych pomieszczeń. Kolory ziemi i akcenty roślinne to coraz bardziej popularne motywy. Warto postawić nie tylko na nowoczesne meble sklep z drewna, ale również na najmniejsze dodatki do aranżacji wnętrz. Mowa tutaj między innymi o ramkach na zdjęcia albo oryginalnych świecznikach.

O czym należy pamiętać

Styl nowoczesny to także nieoczywiste łączenia eleganckich mebli i różnorodnych dodatków. Eleganckie sofy w skandynawskim stylu bez żadnego większego problemu można połączyć z wzorzystymi poduszkami dekoracyjnymi, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnym salonie. Modne fotele glamour warto z kolei połączyć z loftowym oświetleniem. Designerskie meble sklep dają bardzo szerokie pole do popisu, dlatego też nie można bać się eksperymentować.

Jak rozpoznać styl nowoczesny?

Nowoczesne meble designerskie najprościej rozpoznać po geometrycznych kształtach. Stylowe meble do salonu bardzo często wpisują się w prostokąt albo kwadrat. Znakiem rozpoznawczym designerskich mebli są także czyste płaszczyzny. Nowoczesne meble sklep bardzo często mają gładkie fronty z połyskiem, w których idealnie odbija się światło. Pamiętać należy o tym, że meble tego typu optycznie powiększają całe wnętrze. Nowoczesne fronty pozbawione są kolorowych dodatków i frezów. Designerskie meble powinny być jedynie subtelnym dodatkiem, który doskonale eksponuje wolną przestrzeń. W obecnym sezonie królować będą przede wszystkim jednobarwne meble. Warto więc postawić na czyste białe albo czyste czarne meble z połyskiem. Styl nowoczesny wbrew pozorom doskonale odnajdzie się również w klasycznych aranżacjach wnętrz. Pamiętać należy jednak o tym, aby za wszelką cenę unikać kolorowych dodatków. W stylu nowoczesnym prostota i minimalizm jest kluczem do sukcesu zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę designerskie meble.