Jaka pogoda jest w Alanyi we wrześniu?

Artur
sierpień18/ 2023

Turcja od wielu lat przyciąga do siebie wielu turystów z całego świata. Najlepszą porą, aby odwiedzić to miejsce jest wiosna lub jesień, co wynika z faktu, iż wówczas upały nie są już takie dokuczające dla chcących poznać to miejsce turystów. Popularny wśród turystów kurort Alanya położony jest na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Co roku to właśnie tam udaje się tysiące turystów, którzy pragną odpocząć w tym urokliwym miejscu. Miasto to oferuje zróżnicowane i piękne plaże, liczne zabytki historyczne, a także potrafi uraczyć aromatyczną, lokalną kuchnią i pyszną, turecką kawą. Wrzesień jest jednym z najlepszych miesięcy, aby odwiedzić Alanyę, ponieważ pogoda w tym okresie jest korzystna, co sprawia, że ten czas jest idealny na wymarzony urlop.

Ciepłe i słoneczne dni

Pragnąc odwiedzić Alanyi warto więc wybrać wrzesień. Jest to bowiem okres, kiedy to bardzo wysokie temperatury zaczynają powoli ustępować, a dni są nadal przyjemnie ciepłe i długie. Średnia temperatura w tym okresie w ciągu dnia waha się pomiędzy 25°C a 30°C, co sprawia, że jest to idealny czas na plażowanie, zwiedzanie atrakcji turystycznych, a także korzystanie z różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu. Co istotne woda w Morzu Śródziemnym w tym miesiącu również jest wciąż ciepła i zaprasza do orzeźwiających kąpieli.

Słoneczne niebo i niewielkie opady

Wrzesień charakteryzuje się słonecznym i niemalże bezchmurnym niebem, a ilość dni deszczowych jest stosunkowo niewielka. Opady są rzadsze niż w letnich miesiącach, co oznacza więcej godzin słońca na długie spacery po pięknych plażach, podziwianie widoków z zamku na wzgórzu, a także zwiedzanie historycznych zabytków. Takie warunki pogodowe sprzyjają również organizowaniu wycieczek do okolicznych atrakcji przyrodniczych, jak na przykład piękne wodospady Düden czy jaskinie Damlataş.

Mniej tłumów i korzystne ceny

Podróżowanie do pięknych miejsc w Turcji we wrześniu przynosi także korzyści w postaci mniejszych tłumów turystów. W porównaniu z pełnym sezonem letnim, plaże, restauracje i atrakcje turystyczne są mniej zatłoczone, co pozwala cieszyć się większą swobodą i komfortem. Ponadto, ceny zakwaterowania i usług mogą być nieco bardziej przystępne, co jest dodatkowym atutem dla tych, którzy chcą wykorzystać swój budżet w bardziej korzystny sposób.

Podsumowując, odwiedzając we wrześniu turecki kurort Alanya pogoda powinna rozpieszczać. Ciepła i słoneczna pogoda zapewnia idealne warunki do wypoczynku na plażach, eksplorowania zabytków oraz korzystania z różnorodnych atrakcji, które oferuje to urokliwe miasto. Ponadto, mniejsza liczba turystów sprawia, że wrzesień jest idealnym miesiącem dla tych, którzy cenią sobie spokój i chcą cieszyć się urokami Alanyi w bardziej kameralnej atmosferze. Czyż można wymarzyć sobie lepszy czas na udany urlop?