Gęsta i bujna broda- oznaką zdrowia i wigoru mężczyzny

Artur
maj17/ 2019

Bujny i zadbany zarost to atrybut, którego nie powstydzi się żaden mężczyzna. Niestety jego atrakcyjność bądź jej brak, nie zależy od nas samych, a od matki natury. Ona jednych obdarza bujnym zarostem, a drugim pozostawia na twarzy jedynie mały meszek. Na szczęście są sposoby na porost brody, które wydatnie poprawią jej gęstość.

Co można zrobić, by dodać brodzie gęstości?

Po pierwsze trzeba zadbać o dostarczenie organizmowi różnorodnych witamin. Można wierzyć lub nie, ale mają one niebagatelny wpływ na porost brody. Na wzrost włosów na twarzy mogą mieć wpływ zarówno makroelementy, takie jak białka, tłuszcze, węglowodany- jak i mikroelementy, czyli witaminy i minerały. Dlatego warto dostarczać organizmowi odpowiednie dawki cynku, magnezu i witaminy D. Pierwiastki te wpływają również na poziom testosteronu, który jest kluczowy dla bujnego zarostu i wąsów.

Bujnej brodzie służy również sen i brak nałogów. Jest rzeczą oczywistą, że wyspany i pozbawiony wszelakich trucizn mężczyzna będzie miał o wiele wyższy poziom testosteronu i wigoru, który organizm wykorzystać w jakiś pożyteczniejszy sposób, na przykład do stymulowania procesów życiowych, a porost brody z pewnością się do nich zalicza.

Inne sposoby na porost brody

W uzyskaniu obfitszej brody pomogą też regularne ćwiczenia fizyczne i duża ilość białka i tłuszczów w diecie. Może nie przyniosą one natychmiastowej poprawy, ale są to w pełni naturalne sposoby na porost brody i nie niosą one żadnych przykrych konsekwencji zdrowotnych. Wymagają one jedynie cierpliwości i samozaparcia w dążeniu do upragnionego efektu. Można oczywiście w ostateczności wspomagać się farmakologicznie, jednak sposób ten jest polecany wyłącznie mężczyznom o znacznie zaniżonym poziomie testosteronu, u których terapia hormonalna to konieczność nie fanaberia.

Czy istnieje skuteczny środek na porost brody?

Niestety, nie istnieje żaden cudowny środek na porost brody. Wszystkie dostępne kosmetyki mają jedynie wspomóc pielęgnacje brody, jednak nie zastąpią one matki natury. Mogą jedynie sprawić, że nasz zarost będzie nieco gęstszy i bardziej lśniący. Niemniej nie ma, co oczekiwać, że ni z gruszki, ni z pietruszki, wyrośnie nam las bujnych, grubych i silnych włosów.

Te wszystkie olejki, balsamy i kremy do brody mają za zadanie poprawić ogólny wygląd naszej cery. Robią to na przykład poprzez poprawienie ukrwienia twarzy. Nie jest żadnym odkryciem stwierdzenie, że to właśnie krew dostarcza do całego organizmu multum składników odżywczych, warto więc zadbać o jej prawidłowy przepływ. Ta rada również tyczy się okolic twarzy, bo to w końcu na niej ma pojawić się bujna i dorodna broda.