Czym zajmują się firmy typu Software House?

Czym zajmują się firmy typu Software House?
Artur
wrzesień28/ 2017

Software House to przedsiębiorstwa zajmujące się przede wszystkim tworzeniem różnego rodzaju oprogramowań na indywidualne zlecenie klienta oraz aplikacji dedykowanych. Oprogramowania, jakie są tworzone przez tego typu firmy, charakteryzują się o wiele większą złożonością niż typowa strona WWW przedstawiającą jedynie ofertę. Firmy Software House działają kompleksowo, zanim rozpoczną jakiekolwiek prace dokonują dokładnej analizy biznesowej (jest ona dokonywania również w trakcie pracy), tworzą specyfikację funkcjonalną, a po zaprogramowaniu aplikacji, dokonują szeregu testów, aby upewnić się, że wszystko działa bez zarzutu.

Czym Software House różni się od agencji interaktywnych?

Agencje interaktywne, czyli inaczej Agencje Reklamowe bądź Agencje Kreatywne zajmują się przygotowaniem oferty internetowej po wcześniejszym ustaleniu z klientem, jakie działania marketingowe mają się w niej pojawić, a ich typową działalnością jest tworzenie stron internetowych. Działania podejmowane przez firmy typu Software House są o wiele bardziej złożone, do zrealizowania projektu wykorzystują technologie webowe, takie jak HTML, CSS, PHP, czy JS.

Aplikacje mobilne – technologia zawsze i wszędzie

Firmy Software House zajmują się także tworzeniem aplikacji mobilnych, czyli takiego rodzaju oprogramowania, które działa na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe bądź tablety. Aplikacje mobilne są nie tylko funkcjonalne, ale także zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Popularnym rodzajem aplikacji mobilnej, jest tzw. „bankowość mobilna”, dzięki której klienci banków mają ułatwiony dostęp do swoich internetowych kont i przelewów mogą dokonywać nawet przez komórkę.

Aplikacje mobilne ze względu na sposób ich użytkowania dzielimy na:
– samodzielne – przy ich używaniu nie musimy korzystać z internetu,
– klienckie – na potrzeby klientów łączą się z odpowiednim serwerem przez internet,
– internetowe – w postaci stron mobilnych,
– gry komputerowe.

Outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny (Outsourcing IT) polega na wykorzystywaniu zewnętrznych firm informatycznych, które powierzone im zadania wykonają o wiele bardziej efektywnie i za mniejsze pieniądze, niż gdyby robiło się to we własnym zakresie. Tego typu „wynajem programistów” to dostęp do fachowej wiedzy, ogromna oszczędność czasu i pewność, że informatyka w naszej firmie będzie działać bez zarzutu. Stajemy się również głównymi faworytami w walce o klienta z konkurencją, dzięki powierzeniu sfery informatycznej profesjonalistom, sami mamy czas na doskonalenie naszej strategii biznesowej i wprowadzanie zmian, czyniących ofertę naszej firmy o wiele bardziej atrakcyjną.

Więcej w Artykule: https://supportdevs.com/wynajem-programistow-przyszlosc-branzy-it/

https://xann.pl/jak-szybko-zwiekszyc-liczbe-odwiedzin-na-stronie-dzieki-seo https://beesafe.pl/porady/samochodem-na-slowacje/ Jak pozycjonować filmy na YouTube