Czy mężczyźnie pasuje chodzenie w butach bez skarpet?

Artur
maj09/ 2021

Od jakiegoś czasu można zauważyć nowy trend wśród mężczyzn. Chodzi o brak skarpet w butach typu mokasyny czy adidasy. Jak wiadomo jest wielu ludzi pozytywnie nastawionych do tego trendu ale są i jego przeciwnicy. Nie jest tajemnicą że noszenie skarpet jest eleganckie ale i pod kątem medycznym zdecydowanie pozytywne.Zmniejszają one ilość bakterii i drobnoustrojów jakie dostają się na skórę stóp z butów. Nosząc skarpetki, zdecydowanie mniej się pocą stopy. Pomijając kwestię zdrowotną, mamy też stronę estetyczną. Nie ubliżając mężczyzną, nie można ukryć że ich stopy, mimo że coraz częściej korzystają z usług kosmetyczek a dokładniej z zabiegu pedicure, nie są zbyt atrakcyjne. I dlatego też noszenie butów bez skarpetek nie wszystkim przypada do gustu. Ale jak wiadomo, moda rządzi się swoimi prawami i choć w niektórych przypadkach widok skarpetki męskiejest niepożądany, to w większości przypadków są one bezwzględne.

Dajmy na to właściciel dużej firmy idzie na spotkanie z potencjalnym klientem, siada, zakłada nogę na nogę i widać gołą skórę, brak skarpet. Była by to totalna wpadka. Klient zapewne pomyślałby, że prezes zaspał i nie zdążył się ubrać. Trudno taką firmę traktować poważnie.

Kolejnym przykładem to pan młody idący do ślubu. Chyba nikt by nie wpadł na pomysł by iść do ślubu bez skarpetek. Pomijając kwestie estetyczne, należy zwrócić również uwagę na higienę.

Noszenie butów bez skarpet – pomijając sandałki czy klapki – powoduje wzmożoną potliwość stóp, a za tym idzie możliwość rozwoju grzybicy. Ponad to są osoby, których stopy wydobywają niezbyt przyjemny zapach.Ciepło i wilgotno w butach powoduje namnażanie się bakterii i drobnoustrojów. Dlatego też, uważam, że skarpetki są tą częścią garderoby, która mimo wszystko wpływa w pewnym stopniu na zdrowie mężczyzny.

Skarpetki męskie są nieodzownym produktem stylizacji męskiej. Są jednak sytuacje gdzie mężczyzną pasuje noszenie butów bez skarpet. Są to na przykład sandały czy klapki. Bo chyba nikt nie wyobraża sobie mężczyzny czy chłopaka idącego w sandałach i skarpetach męskich. Nie ma co ukrywać, że wygląda to komicznie, jednak od kilku lat na wybiegach modowych największych projektantów w Paryżu, noszenie sandałów czy klapek ze skarpetkami stało się czymś modnym.  Panowie decydujący się na taki krok, powinni zadbać o swoje spoty, paznokcie mieć zawsze obcięte, stopy nawilżone.

Ci panowie, którzy decydują się na założenie mokasynów muszą mieć świadomość, że po długotrwałym noszeniu ich bez skarpetek, spowoduje ich nadmierne pocenie się i wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu. Jednak co kraj to obyczaj i nikt nikomu nie będzie mówił jak ma się ubierać i jakie dodatki zakładać. Jest to każdego indywidualny wybór. Należy jednak pamiętać, że nie liczy się tylko kwestia estetyczna, ale również zdrowotna i wygoda.