Części zamienne do samochodów Iveco

Artur
styczeń08/ 2023

Samochody marki Iveco zbierają bardzo dobre opinie w społeczeństwie. Jednak nawet najlepsza i najwytrwalsza ciężarówka ma prawo się psuć. Bardzo często w najmocniej eksploatowanych modelach należy wymieniać części na nowe sprowadzając je z dobrych hurtowni. Części do ciężarówek Iveco mają do siebie ten plus, że z reguły są szeroko dostępne. Jednymi z części, na których stan powinno się uważać są sprzęgło, tarcze i klocki hamulcowe.

Części układu hamowania do samochodów Iveco 

Stan sprzęgła i składników układu hamowania często bywa kiepski. Niestety są to elementy bezpośrednio narażone na ingerencję negatywnych warunków środowiska. Ciągle panującą wilgoć, mroźne zimy czy sól posypywana na drogach sprawiają, że elementy te potrafią psuć się częściej niż inne. Mimo wszystko są one bardzo ważne w prawidłowym i bezpiecznym funkcjonowaniu samochodów dostawczych i ciężarowych. W trakcie wielu przeglądów technicznych zdarzyła się sytuacja, w których były one tak zaniedbane, że trzeba było wymienić daną część na nową…

Jeżeli chodzi o klocki hamulcowe i tarcze negatywne warunki środowiska są dla nich jednym z wielu przeciwników. Zarówno klocki hamulcowe jak i tarcze zużywają się podczas jazdy samochodu. Z tego tytułu ich wymiana jest tylko kwestią czasu. Zarówno klocki jak i tarcze samochodów dostawczych ścierają się w trakcie hamowania. Podczas oględzin owych elementów mechanicy sprawdzają grubość klocków hamulcowych, która pozostała w danym samochodzie. Gdy jest za mała oznacza to, że klocki zbyt mocno się starły i trzeba wymienić je na nowe, aby jazda samochodem była bezpieczna. Klocki w samochodach dostawczych ze względu na pokonywanie przez nie ogromnych dystansów zużywają się dość szybko – warto mieć to na uwadze.

Podsumowanie 

Regularne wykonywanie przeglądów technicznych i sprawdzanie wszystkich najważniejszych części samochodów dostawczych jest bardzo ważnym elementem pozwalającym uzyskać należyty poziom bezpieczeństwa jazdy. Gdy tylko żywot jakiejś części zbliża się ku końcowi nie ma na co czekać – lepiej dmuchać na zimne i dokonać wymiany za szybko niż za późno.