Cięcie kosztów inwestycji

Artur
maj13/ 2019

Prefabrykowane ściany betonowe to niezwykle nowoczesne rozwiązania (system prefabrykowanych ścian zespolonych), które znalazły zastosowanie w budownictwie ogólnym i inżynierskim. Prefabrykowane ściany betonowe stanowią dwie płyty żelbetowe, które wg fachowego nazewnictwa są tzw. „szalunkiem traconym” dla ścian monolitycznych.

Fachowe zastosowanie

Główną zaletą tego typu ścian jest to, że mamy tu pełną dowolność, jeżeli chodzi o wybór kształtu wraz z możliwością wykonania dowolnych otworów technologicznych. Co więcej, fachowym zastosowaniem prefabrykowanych ścian betonowych (podwójnych ścian) są piwnice wielorodzinnych budynków mieszkalnych, a także budynków użyteczności publicznej, wszelkiego rodzaju domów szeregowych, nowych realizacji w zabudowie plombowej, budynki przemysłowe, a także hale i garaże wielokondygnacyjne, a nawet silosy, ściany oporowe ogniowe i wiele innych.

Te specyficzne elementy budowlane mają wiele zalet, dzięki którym tak szybko zostały docenione w rozległej branży budowlanej. Wśród najczęściej wymienianych zalet prefabrykowancyh ścian betonowych wymienia się niezwykle wysoką jakość powierzchni zewnętrznych ścian, brak konieczności ich tynkowania, a także brak konieczności deskowania i szalowania ścian. Co więcej, ich wykorzystanie w danym projekcie jest możliwy dlatego, że są one bardzo szybkie i łatwe w montażu (tu zazwyczaj montuje się je zgodnie z dostarczonym przez producenta planem montażowy). Nie odnotowuje się też praktycznie wpływu warunków pogodowych na proces ich montażu. Ponadto wykorzystywanie prefabrykowancyh ścian betonowych znacząco wpływa na obniżenie kosztów całej budowy, a także na niskie nakłady robocizny i pracy sprzętu (co oznacza też krótszy cykl inwestycji). Wszystkie budynki wykorzystujące ściany betonowe powstają w dużo krótszym czasie niż tradycyjne inwestycje. Niezwykle ważne jest także fakt, że w trakcie budowy emitowanych jest dużo mniej wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, a do tego dochodzi znaczna redukcja kosztów budowy.

Cięcie kosztów

Jak się okazuje, prefabrykowane ściany betonowe mają również znaczący wpływ na cięcie kosztów utrzymania całej inwestycji po jej oddaniu do użytkowania. A to wszystko dlatego, że wysoka skuteczność zastosowanych materiałów izolacyjnych daje ogromne zmniejszenie kosztów ogrzewania, co też wpływa na ogólne polepszenie warunków codziennego życia. Tak więc tego typu ściany wpływają na obniżenie kosztów użytkowania oraz kosztów związanych z gospodarką odpadami (w porównaniu do tych tradycyjnych metod budowlanych).

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.