Ogrodowe interpretacje folklorystyczne

Ogrodowe interpretacje folklorystyczne
Artur
listopad10/ 2017

Niewątpliwie folklor w dzisiejszych czasach jest na nowo odczytywany i realizowany. Nie tylko poprzez sztukę oficjalną, która nawiązuje do niego na zasadzie cytatu, naśladowania czy reinterpretacji. Ale folklor pojawia się także coraz częściej w naszej codzienności. W kreacjach modowych,  w stylizacjach wnętrzarskich, ogrodowych. Dlaczego tak lubimy piękno sztuki ludowej i świata, który w swojej autentycznej postaci zdawał się przeminąć?

Folklor to kolor i wzór

Folklor podobnie jak sama przyroda jest wielokolorowy i wzorzysty. Możemy to pokazać w naszych ogrodach. Wybierając na przykład drewniane meble ogrodowe, proste ławy i stoły, które własnoręcznie udekorujemy wzorami odnoszącymi się do sztuki danego regionu. Przecież łowickie czy kurpiowskie malowanki mają w sobie tyle niesamowitego uroku!

Folklor to wizja i interpretacja

Na werandzie zaaranżowanej w folklorystycznym duchu sprawdzą się meble rattanowe z kolekcji Vimine. Meble ogrodowe Gardenspace to także przedmioty rattanowe, które łączą w sobie odwołania do przeszłości z nowoczesnym designem. To interpretacja tradycji, która z całą pewnością zasługuje na uwagę. Kiedy zastanawiamy się nad tym, jak wybrać meble ogrodowe, to pomyślmy o przeszłości jako o źródle inspiracji. Uwzględnijmy też różnorodność wzorów i kolorów, które oferuje nam sztuka ludowa.

W stylu rustykalnym

Ogrody w stylu rustykalnym to miejsca, w których nawiązania do folkloru mają szansę spełnić się w doskonały sposób. Łąka kwietna, strumyki wyłożone kamieniem naturalnym, nasadzenia kwiatów w rodzimym stylu – na tle tego wszystkiego folklorystyczne motywy zaprezentują się idealnie. Lekko i poetycko. Przecież natura i folklor uzupełniają się wzajemnie. A my to dopełnianie możemy wykorzystać w przestrzeni domu i ogrodu.