Idealne meble na taras – co wybrać?

Artur
wrzesień18/ 2019

Taras jest przestrzenią stworzoną do odpoczynku – wystarczy kilka elementów, aby zwykły taras zmienić nie do poznania. Jakie propozycje przedstawiają nam topowi producenci mebli i wyposażenia ogrodowego? Wybór jest naprawdę olbrzymi!

Meble jak ze snów!

Jaki powinien być idealny taras? Z pewnością większość z nas powie, że funkcjonalny i wyposażony w eleganckie meble ogrodowe. Funkcjonalność tarasu to niebagatelne zagadnienie: warto sprawić, aby przestrzeń ta dopasowana była do wszystkich domowników. Dorośli mogą na tarasie odpoczywać, czytać książki, podawać podwieczorki, dla dzieci będzie to idealna przestrzeń do zabawy, szczególnie podczas letnich, ciepłych dni.

Szukając idealnych mebli zwracajmy uwagę nie tylko na ich design i wygląd, ale przede wszystkim na trwałość materiałów. Meble tarasowe narażone będą na takie czynniki jak promieniowanie UV, deszcz, niskie i wysokie temperatury, wnikanie kurzu. Wybór trwałych tworzyw pozwoli na to, aby meble cieszyły nasze oczy przez wiele kolejnych sezonów. Interesującą ofertę ma dla nas sklep zumm.pl. Co w nim znajdziemy?

Meble modułowe – najciekawsze rozwiązanie ostatnich lat

Wśród licznych propozycji topowych producentów meble modułowe cieszą się największym zainteresowaniem. Ich siła tkwi w fakcie, że elementy możemy łączyć lub rozłączać, w zależności od naszych potrzeb i oczekiwań. Z pojedynczych mebli bez trudu wykreujemy obszerną sofę narożną, opartą na aluminiowym lub drewnianym stelażu. A wszystko to w mgnieniu oka!

Wśród rekomendowanych mebli często wymienia się lekkie meble oparte na aluminiowych stelażach. To rozwiązanie sprawia, że podnoszenie krzeseł czy stołów nie sprawia żadnego problemu. Aluminiowe stelaże są malowane proszkowo – oznacza to, że struktura mebla została zabezpieczona przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy.

zobacz świąteczne dekoracje domu zadaszenia tarasów