Manucure hybrydowy – cała prawda

Artur
Luty26/ 2018

Dzisiaj często ze wszystkich stron słyszymy różne przeciwstawne informacje. Tak jest we wiadomościach, polityce oraz w bardzo prozaicznych rzeczach, jak np. w dyskusjach odnośnie manicure hybrydowego? Co jest prawdą, a co nie do końca? Aby się tego dowiedzieć, warto przeczytać poniższy artykuł

Manicure hybrydowy wymaga stosownego sprzętu i specjalnych lakierów

Prawda. Manicure hybrydowy to specjalna technika, dzięki której możemy się cieszyć pięknymi paznokciami przez 2 -3 tygodnie. Wykonanie go jednak wymaga specjalnego zestawu, w skład którego wchodzą lakiery hybrydowe, maszynka UV, polerka, odtłuszczacz oraz baza i lakier nawierzchniowy.

Taki zabieg możemy wykonać w wielu gabinetach kosmetycznych. Wówczas manicure trwa około pół godziny albo dłużej jeśli chcemy mieć np. oryginalny wzorek na paznokciach. Jego koszt waha się w granicach 50 – 90 zł. Ciekawym pomysłem jest także zakup takiego zestawu. Wówczas maszynka kosztuje ok. 200 zł, a lakiery hybrydowe zaczynają się od 20 złotych.

Manicure hybrydowy pomaga nam zaoszczędzić czas

Prawda. Przede wszystkim właśnie dzięki temu, że starcza nam na tak długo. Jak to jest w ogóle możliwe? Otóż lakiery hybrydowe mają tę właściwość, że nie odpryskują ani nie pękają. Dodatkowo utrwalane są jeszcze przy pomocy lampy UV. Dzięki temu zdjąć je musimy dopiero, gdy urośnie nam płytka paznokciowa.

A jak wygląda sam zabieg? Otóż najpierw wykonać trzeba standardowy manicure. Dalej należy wypolerować paznokcie i odtłuścić je. Następnie nakładane są kolejno: baza, dwie warstwy lakieru hybrydowego oraz lakier nawierzchniowy. Oczywiście pomiędzy tymi poszczególnymi warstwami lakieru stosuje się lampę UV.

Lakiery hybrydowe nie osłabiają płytki paznokcia

Fałsz. Niestety prawdą jest stwierdzenie, że lakiery hybrydowe nieco pogarszają stan płytki paznokciowej. Dlatego też stosowanie lakieru hybrydowego na słabe, rozdwojone paznokcie nie jest na pewno najlepszym pomysłem. Po kilku nałożonych hybrydach trzeba także dać trochę odetchnąć paznokciom.

Jednak z drugiej strony nie jest też tak, jak mówią niektórzy, że lakiery hybrydowe niszczą bardzo dogłębnie i na zawsze paznokieć. Ich działanie można przyrównać nieco do farbowania włosów. Też nie nakładamy farby na skrajnie suche i zniszczone włosy, a o zafarbowane włosy musimy trochę bardziej dbać. I tyle.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl

zobacz tu https://exploretheworld.online/zobacz-karpacz-i-swiatynie-wang-z-lotu-drona/ https://exploretheworld.online/zamek-ksiaz-zwiedzamy-komnaty-i-ogrody/ apartamenty w Szczawnicy leczenie kanałowe pod mikroskopem kraków