Jak wygląda kurs spadochronowy?

Artur
czerwiec05/ 2019

Kurs spadochronowy jest organizowany dla osób lubiących wyzwania i przygody, pasjonujących się w sportach ekstremalnych. Dzięki niemu nauczymy się od podstaw skakania ze spadochronem i uzyskamy uprawnienia do ich wykonywania.

Zaczynamy od teorii

Przyswojenie teorii jest bardzo ważnym krokiem, od którego zależy dalsza nauka w praktyce. W czasie kilku godzinnych wykładów musimy opanować budowę spadochronu, wyskakiwanie, spadanie, lot i lądowanie. Dzięki ćwiczeniom naziemnym poznamy tajniki przemieszczania się w trakcie spadania, stabilizacji pozycji bezpiecznej oraz kontroli obrotów, od których zależy zmiana kierunku. Nauczymy się jak kontrolować wysokość, dzięki czemu będziemy wiedzieli kiedy otworzyć spadochron, nauczymy się nim sterować, aby obrać dogodny dla nas tor. Na kursie spadochronowym, pokażemy także na czym polegają najczęstsze błędy i awarie, jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak uruchomić zapasowy spadochron. Poza tym pokażemy jak wyglądają najczęstsze błędy, na co zwracać uwagę przy wyskoku, jak powrócić do pozycji stabilnej, jak uniknąć lub poradzić sobie z zaistniałą awarią i jak uruchomić spadochron zapasowy. Ponadto każdy kurs teoretyczny, jest zakończony testem, dlatego warto być czujnym na wykładach, chociażby dla swojego własnego bezpieczeństwa.

Jak to wygląda w praktyce?

Do praktyki możemy przejść w momencie, kiedy perfekcyjnie opanujemy teorię i ćwiczenia naziemne. Część ćwiczeń odbywa się w tunelu aerodynamicznym, który najlepiej obrazuje jak wygląda moment spadania. Jeśli chodzi o skoki ze spadochronem, początkowe są wykonywane w asyście dwóch instruktorów, którzy koordynują działania kursanta i są do jego dyspozycji. Kiedy już osiągnie on kolejny poziom pod względem umiejętności, przechodzimy do ćwiczeń z jednym nadzorującym aż do egzaminu instruktorem. Ćwiczenia są zazwyczaj wykonywane na wysokości około 4000 metrów, co pozwala na opanowanie lotu w ciągu 50 sekund, aby następnie rozwinąć spadochron i przez kolejne 6 minut pracować nad sterowaniem. Kurs spadochronowy składa się z określonej ilość skoków z instruktorem, a gdy uczeń będzie obeznany w technice, może przystąpić do egzaminu kończącego jego naukę na tym etapie. Po wykonaniu 50 skoków uczeń może ubiegać się o wydanie Świadectwa Kwalifikacji przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

zobacz więcej …. zobacz więcej …. https://mielec-ubezpieczenia.pl