Zadaszenie tarasu lub ogrodu – co wybrać?

Artur
październik31/ 2018

Letnie popołudnia w ogrodzie to z pewnością jeden z najlepszych sposobów na to, jak spędzić ten wolny czas. Aby móc cieszyć się eleganckim ogrodem czy tarasem bez względu na pogodę warto pomyśleć o funkcjonalnym zadaszeniu. Jakie możliwości stoją przed nami? Warto przyjrzeć się rozwiązaniom z bliska!

Zadaszenie tarasu na wyciągnięcie ręki

Aby zadaszyć taras nie trzeba wiele pracy – wystarczy wybrać jedną z propozycji topowych producentów nowoczesnych tarasoli. Rozwiązanie to jest idealne, kiedy pragniemy cieszyć się bliskością ogrodu bez względu na pogodę. Dzięki tarasolom możliwe jest zadaszenie całej powierzchni tarasu przy minimalnej ilości podpór. Jak budowana jest tarasola?

Konstrukcja tarasoli wznoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Dzięki temu są one odporne na wnikanie brudu czy wilgoci, pojawianie się ognisk rdzy. Dodatkowo nie musimy martwić się pozwoleniami budowlanymi. W przypadku pergoli nie są one potrzebne. Elementy konstrukcji łączone są w taki sposób, aby opierać się nawet silniejszych podmuchom wiatru. Zadaszenie tarasoli tworzone jest z materiałów tekstylnych poliestrowych lub też z profili aluminiowych – takie zadaszenie nazywamy lamelowym.

Zadaszenie w środku ogrodu

Możliwe jest zadaszenie pergoli również w formie wolnostojącej. Taka konstrukcja stawiana jest tam, gdzie nam to odpowiada. Zaletą takiego rozwiązania jest także możliwość zastosowania paneli bocznych, które skutecznie ochronią nas przed silniejszymi podmuchami wiatru.

Oba rodzaje tarasoli możemy wyposażyć również w promienniki ciepła, które jesienią podniosą komfort podczas przesiadywania na tarasie czy w ogrodzie. Dobrym rozwiązaniem są także lampy oświetleniowe, która również możemy zamontować pod zadaszeniem. Opcji jest wiele – warto wybrać rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb.