Wzorzyste i stonowane – popularne rodzaje płytek podłogowych

Wzorzyste i stonowane - popularne rodzaje płytek podłogowych
Artur
listopad10/ 2019

Decydując się na zakup pasujących do naszej kuchni płytek podłogowych, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jedno z najważniejszych dotyczy tego, czy lepiej jest stawiać na rozwiązania wzorzyste, czy też na te, które są utrzymane w jednym tonie. Nietrudno się przy tym domyślić, że nie jest to wcale pytanie, na które istniałaby jedna tylko odpowiedź.

Jeśli jesteśmy przywiązani do tych zaleceń, które obowiązują od lat, z pewnością nie zaskoczy nas popularność tego, zgodnie z którym płytki kuchenne na podłodze nie powinny dominować wnętrza będąc przede wszystkim subtelnym dopełnieniem dla niego. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z podejściem, któremu powinniśmy ślepo pozostawać wierni. Wśród najciekawszych projektów kuchni znajdziemy przecież bez problemu te, w których to podłoga w tym pomieszczeniu ma dominującą rolę. Pozwala to na wybór płytek w znacznie odważniejszych odcieniach i na tworzenie z nich różnokolorowych mozaik. Bez względu więc na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, ważne jest to, aby zrobić to świadomie.

Jeśli szukacie płytek do swojego wnętrza polecam ofertę salonu Mera. Niepowtarzalne wzornictwo oraz produkty cenionych hiszpańskich i włoskich producentów.