Wygodna odzież medyczna dla lekarzy, pielęgniarek

Artur
grudzień02/ 2021

 

Praca w szpitalach, placówkach medycznych czy w przychodniach wiąże się nie tylko z ciągłym kontaktem z klientem, ale też ruchem. Szukając sposobów na poprawienie komfortu pracy przez medyków czy pielęgniarki, warto zwrócić uwagę na nowoczesną odzież medyczną, oferowaną w Polsce. Odzież i obuwie pozytywnie zaskoczą!

Odzież medyczna – lekka, wygodna i przewiewna

Specyficzne warunki pracy medyków i pielęgniarek wymagają odpowiedniego stroju – powinien być on jednocześnie trwały, przewiewny i wygodny. W tym celu firmy takie jak Iguanamed proponują wyjątkowe kolekcje ubrań, dedykowane dla pracowników służby zdrowia. Kolekcje są niezwykle rozbudowane: znaleźć tu można przede wszystkim koszulki z krótkim rękawem oraz wygodne spodnie, bluzy, fartuchy, ale również sukienki czy spódnice. Zachwyca również szeroki wybór kolorów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością warto zwrócić uwagę na tworzywa i materiały: tkaniny wykorzystywane do produkcji odzieży medycznej łączą w sobie włókna naturalne i syntetyczne. Bawełna pozwala na swobodną cyrkulacje powietrza oraz na wentylowanie skóry, natomiast włókna takie jak poliester czy elastan sprawiają, że materiał jest przyjemny w dotyku i rozciągliwy. Zróżnicowanie włókien sprawia też, że ubrania są trwałe i odporne na uszkodzenia podczas wielorazowego prania.

Obuwie odpowiednie do pracy na oddziałach

Obuwie to kolejne zagadnienie, z którym muszą zmierzyć się medycy w swojej codziennej pracy. Wybór butów nie powinien być przypadkowy. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj chodaki medyczne, w których cholewka wykonana jest z wysokogatunkowej skóry naturalnej. W butach takich stosowane są sprężyny umieszczone w podeszwie pod piętą. Pozwalają one na lepsze amortyzowanie stopy podczas chodzenia i minimalizowanie mikro wstrząsów.

 

 

świąteczne dekoracje domu zadaszenia tarasów dekoracje do ogrodu