Wybór roweru do jazdy miejskiej

Artur
czerwiec28/ 2022

Aby jazda na rowerze była przyjemnością i sprawiała wiele radości ważne jest by rower był dopasowany do potrzeb, budowy i wymagań jego użytkownika. Wbrew pozorom jednoślady bardzo się od siebie różnią, o czym dobrze wiedzą miłośnicy jazdy na dwóch kółkach ze sklepu rowerowego w Krakowie, do których zwróciliśmy się po porady. Jaki rower sprawdzi się podczas jazdy w mieście – oto co nam powiedzieli!

Sklep rowerowy Kraków – wybieramy rower do jazdy po mieście

Jazda rowerem w mieście staje się coraz wygodniejsza i to nie tylko dzięki coraz łagodniejszemu klimatowi. Przesiadkom na rower sprzyja coraz bardziej rozbudowana infrastruktura miasta, mająca za zadanie promować jazdę rowerem. Mając do dyspozycji dużą ilość ścieżek rowerowych pozostaje tylko dobór wygodnego roweru miejskiego i można ruszać w trasy. Jak sugerują specjaliści ze sklepu rowerowego w Krakowie, rower miejski powinien cechować się wygodą jazdy i konstrukcją, pozwalającą na jazdę w wyprostowanej pozycji. Jest ona o wiele o wiele wygodniejsza na dłuższych trasach, które nie wymagają szybkiego tempa przemieszczania. Warto sprawdzić, czy siedząc na siodełku sięgniemy stopami do podłoża oraz czy noga lekko zgina się w kolanie kiedy jest wsparta na pedale. Zachowanie odpowiedniej sylwetki podczas jazdy będzie zależało od gabarytów roweru, oraz od wielkości kół i rozmiaru ramy.

Sklep rowerowy Kraków – jaka jest waga rowerów miejskich

Sklep rowerowy w Krakowie oferuje modele o różnej masie. Warto pamiętać, że z reguły to właśnie modele miejskie rowerów będą tymi najcięższymi. Rower miejski, ze względu na swe przeznaczenie, nie musi być bardzo lekki, gdyż jego sylwetka i gabaryty mają, w pierwszej kolejności, zapewnić stabilność i wygodną jazdę. Najcięższe modele, wraz z akcesoriami, mogą ważyć nawet do 25 kilogramów. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę, czy rower będzie często przenoszony i wnoszony, na przykład, po schodach do mieszkania. Dużo zależy też od siły jaką dysponuje użytkownik. Przyjmuje się, że masa do 15 kilogramów będzie w miarę komfortowa, nawet jeżeli z roweru korzystać ma zamiar słabsza osoba.

Akcesoria i nie tylko – co jeszcze jest istotne?

Jak podpowiadają pracownicy sklepu w Krakowie ważne jest także by rower miejski posiadał błotniki. Nieraz przyjdzie nam przemieszczać się tuż po deszczu lub nawet w jego trakcie. Rowery miejskie, na ogół są wyposażone w bagażnik, jednakże warto i na tą kwestię zwrócić uwagę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep rowerowy Kraków.