W jaki sposób dokonać dobrego wyboru podczas zakupu nart?

Artur
październik14/ 2018

Wybór konkretnej pary nart, które zakupisz lub wypożyczysz, jest bardzo mocno zależny od poziomu zaawansowania, jaki prezentujesz, a także od typu tras, na których przyjdzie Ci jeździć. Nie ma żadnego sensu w zakupie źle wyglądających nart oraz butów, jeśli zamierzasz na poważnie wkroczyć w narciarski świat.

Narty skrojone do Twoich potrzeb

Najlepszym wyborem dla osób spędzających większość czasu na twardych, przygotowanych trasach zjazdowych będą narty o zwiększonej twardości. Jeśli jesteś zaawansowanym zjazdowcem, będzie dla Ciebie miało znaczenie skuteczne manewrowanie od krawędzi do krawędzi oraz dobra przyczepność do podłoża. Wiele nart stosowanych przez profesjonalistów używa technologi stosowanych podczas wyścigów. Takie i inne narty możesz zobaczyć odwiedzając serwis narciarski Kraków. Redukcja wibracji, wzrost stabilności oraz dobre prowadzenie podczas dużej prędkości to cechy, które sprawiają, że przy dobrym przygotowaniu narciarza, ryzyko popełnienia błędu podczas zjazdu na dużej szybkości zdecydowanie maleje. Narty do tzw. freeride’u cechują się zwiększoną długością, dzięki czemu jazda po nieugniecionym puchu śnieżnym jest możliwa oraz sprawia ogromną frajdę. Uniwersalnym wyborem każdego narciarza będą narty typu all mountain, które sprawdzać się będą zarówno na szybkich i przygotowanych trasach zjazdowych, jak również podczas szusowania dziewiczym puchem śnieżnym. Specyficznym rodzajem nart są te dedykowane dla freestyle’u. Z uwagi na budowę będą nadawać się one do wykonywania ewolucji w powietrzu podczas treningów i zawodów tzw. Halfpipe’u. Głównym atutem nart tego typu jest niższa waga oraz elastyczność dostosowana do dużych przeciążenia podczas lądowania. Więcej informacji znajdziesz na stronie serwis narciarski Kraków – https://www.agasport.com.pl/cms/serwis

Na jakim jestem poziomie?

Jeśli zaliczyłeś kilka upadków podczas dwóch wypadów weekendowych na narty oraz potrafisz swobodnie poruszać się w różnych kierunkach, to Twój poziom aktualnych możliwości jest podstawowy – jesteś w stopniu początkującym. Zarówno wyposażenie narciarskie dla początkujących, jak i bardziej wtajemniczonych narciarzy możesz obejrzeć i zakupić odwiedzając serwis narciarski Kraków. Średniozaawansowany narciarz swobodnie radzi sobie na niebieskich trasach zjazdowych, właśnie zaczyna walkę z trasami czerwonymi i jest na dobrej drodze do zrobienia kolejnego kroku. Powinien rozejrzeć się za nartami typu all mountain. Zaawansowany narciarz to osoba, która mnie swobodnie przez trssy oznaczone kolorem czarnym. Ponadto odnajduje się zarówno na utwardzonej nawierzchni, jak i w śnieżno białym puchu.