Trytytka wynalazkiem XXI wieku

Trytytka wynalazkiem XXI wieku
Artur
kwiecień10/ 2021

Opaska uciskowa, czy też opaska kablowa, zwana potocznie jako trytytka, znajduje coraz szersze zastosowanie w każdej dziedzinie gospodarki. Jest idealna nie tylko do łączenia kabli, ale może posłużyć jako opaska uciskowa w wielu innych przypadkach. Nawet przy wystroju wnętrza na konkretną okazję, zamiast zszywać zasłony bądź inne materiały, wystarczy że zostanie użyta trytytka. Blokada przy rowerze, zacisk przy motorze, przywiązanie urwanej części w samochodzie.

Moglibyśmy tak wymienia bez końca. Mimo wszystko jest to opaska kablowa, służąca do wiązania kilku kabli w jedną całość, aby łatwiej podłączyć instalację elektryczną w danym pomieszczeniu roboczym. W normalnych sytuacjach kable są chowane w listwy bądź specjalne otuliny, gdy chcemy roboczo stworzyć łącze elektryczne, najlepsza będzie zwykła trytytka.

Z czego zrobione są opaski kablowe?

Opaski kablowe zrobione są z plastiku i zwykle występują w sprzedaży w dwóch kolorach. Białe trytytki możemy stosować w pomieszczeniach, czarne są bardziej odporne na promieniowanie UV, dlatego możemy używać ich także na zewnątrz pomieszczeń.

Jeśli planujecie zakup artykułów elektrycznych i szukacie produktów w atrakcyjnych cenach zapraszamy do naszego sklepu elektryczny.pl. Oferujemy towary wyłącznie rekomendowanych producentów.

Tagi: