Skoki w tandemie – hipnotyzujący magnez

Artur
październik08/ 2018

Wznoszenie się do chmur od zawsze intrygowało i pociągało ludzi. Podniebna przestrzeń utożsamiana jest z wolnością i kompletną swobodą, stąd też tak wiele osób pragnie znaleźć się tuż przy chmurach. Jeśli oprócz tego, podniebne marzenie powinno łączyć się z odpowiednią dawką adrenaliny to skok w tandemie będzie dokładnie skrojonym na miarę oczekiwań przeżyciem.

Spadochronowa przygoda życia

Zazwyczaj skoki spadochronowe kojarzą się nam z wyśmienitymi, podniebnymi specjalistami, którzy mają setki godzin w powietrzu za sobą. Tymczasem popularne skoki w tandemie są skierowane do amatorów, którzy nie chcą patrzeć na niebo z pozycji ziemi, ale chcą się znaleźć dosłownie pod chmurami – a przy odrobinie szczęścia nawet w środku jednej z nich.

Spadochroniarstwo to swoista mieszanka swobody, wolności i ekstremalnych wrażeń, dlatego też jest tak pociągającą, niemal uzależniającą dziedziną. Dla niektórych jest ona spełnieniem marzeń, dla innych aktem odwagi i zdobywania kolejnych celów, a jeszcze dla innych może okazać się kolejną, pokonaną barierą.

Niezależnie od tego, jakie przesłanki powodują to, że chcemy znaleźć się w chmurach i z nich wyskoczyć, skoki w tandemie są idealne dla każdego, kto chce przeżyć niesamowitą przygodę życia.

Piękny skok w tandemie

Bezpieczeństwo skoków w tandemie jest ponad wszelką wątpliwość zachowane w pełnej rozciągłości. Instruktorzy przestrzegają najmniejszych zasad, dzięki czemu amator decydujący się na skok w tandemie może być spokojny o swoje zdrowie i życie.

Zanim samolot wzniesie się w górę zabierając śmiałków na pokład, ci zostaną odpowiednio przeszkoleni przez instruktorów. Następnie, samolot wznosi się na około 4 tys. metrów-to optymalna wysokość do skoków w tandemie. Pora na wyskoczenie z pokładu i swobodne spadanie. W rozbudowanej ofercie szkół spadochronowych można znaleźć także propozycję wideorejestracji skoku.

Chcąc naprawdę zakosztować jaką rozkoszą są skoki w tandemie pamiętajmy, by wybrać ośrodek posiadający wszelkie uprawnienia i certyfikaty. Skok ze spadochronu w tandemie jest bezpieczny wtedy, gdy osoba skacząca współpracuje z instruktorem, a sam skok wykonuje w ośrodku o sprawdzonej renomie. Koszt tego rodzaju podniebnej przyjemności kształtuje się w granicach 500-800 złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy