Rowery Merida

Artur
październik24/ 2019

Wielu ludzi zastanawia się czasami, jaki rower wybrać, aby był on odpowiedni do ich predyspozycji oraz wymagań. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to jeden z najchętniej wybieranych środków lokomocji. Szczególnie jeśli chodzi o poruszanie się w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie korki są na porządku dziennym.

Jakie marki są najchętniej wybierane w Polsce?

Rynek rowerowy jest mocno rozbudowany. Co rusz można usłyszeć o nowych producentach, którzy przebojem próbują wedrzeć się na rynek. Jednak w wielu przypadkach kończy się to tylko na próbach. Od wielu lat wykształciła się grupa marek rowerowych, które nieustannie ze sobą rywalizują o miano tej najlepszej.

Giant, Kross, Romet, Merida, a od niedawna nawet i KTM, to najpopularniejsze marki na całym świecie. Człowiek jest tak skonstruowany, że rzadko kiedy testuje nowe rzeczy jeśli te, które ma są wystarczające. Nie inaczej jest z rowerami. Jednoślady mało znanych marek przepadają w gąszczu szerokich ofert modeli największych producentów rowerowych.

Rowery Merida Kraków

Rowery Merida to obok Gianta i polskiego Krossa najchętniej wybierane jednoślady przez klientów. Wpływ ma na to długa historia oraz zbudowana renoma, którą ciężko podważyć. Rowery Merida Kraków to pojazdy produkowane na Tajwanie. Któż mógłby się spodziewać, że ich produkt stanie się hitem na skalę światową. Od wielu lat cieszą się one uznaniem i popularnością wśród nowych i starych użytkowników. Nic w tym dziwnego, gdyż są produkowane z najlepszych podzespołów.

Pierwotnie miały one trafiać tylko i wyłącznie na rynek japoński, ale dzięki swojej wysokiej jakości szybko podbiły serca mieszkańców Stanów Zjednoczonych, co poskutkowało rozbudową firmy i otwarciem się na nowe rynki handlu. Niedługo potem rowery Merida zaczęły trafiać także do Europy.

Produkcja rowerów

Dzięki osiągnięciu niebywałego sukcesu oraz wraz z rozwojem ogólnoświatowej technologii, rowery merida zaczęły być ulepszane. W 1985 roku zaczęto stosować po raz pierwszy ramę aluminiową. Niedługo potem, bo zaledwie siedem lat później, do produkcji zostały wdrożone ramy z włókna węglowego, które jest bardzo lekkie i wytrzymałe.

Nie spoczywając tylko na laurach firma merida postanowiła rozbudować swoją sieć sklepów. Obecnie w Polsce rowery merida Kraków są jednymi z najchętniej kupowanych przez doświadczonych oraz początkujących rowerzystów. Wysokiej jakości materiały oraz znane na całym świecie podzespoły wykorzystywane do ich produkcji wydatnie wpłynęły na rozwój globalny rowerów tej marki.