Artur
luty26/ 2022

Wymieniany olej zgodnie z zaleceniami producenta, przysłuży się do prawidłowej pracy jednostki napędowej. Z czasem oleje tracą swoje właściwości, tworzy się nagar i powstają zanieczyszczenia. Powoduje to, że moc silnika słabnie, a jego elementy nie mogą pracować wydajniej. Sposobem na to jest wymiana oleju w samochodach co 15 tys. km, a w motocyklach co 5-6 tys. km. Dzięki temu przedłużymy żywotność silnika i będziemy cieszyć się jego osiągami na długie lata. Sklep DbamToMam.pl zrzesza u siebie najlepszych producentów olejów z branży motoryzacyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu. 

Wybierz olej przystosowanych do warunków panujących na zewnątrz

Jednym z kryteriów, którymi powinniśmy się kierować podczas zakupu oleju silnikowego, są warunki używania pojazdu. Dla przykładu oleje 10w60 silnikowe do samochodu mają zastosowanie głównie w sportowych jednostkach napędowych. Idealnie nadają się do pojazdów, które są mocno eksploatowane i poddawane naprawdę ekstremalnym warunkom jazdy każdego dnia. Oleje 10w60 nie tracą swoich właściwości nawet w bardzo wysokich temperaturach rozgrzanego silnika. Z tego powodu może on być używany na maksymalnych obciążeniach. Dlatego przed zakupem właściwego oleju, należy skonsultować to z mechanikiem samochodowym lub ze specjalistów w sklepie, który pomoże nam dobrać odpowiedni rodzaj, pasujący do silnika naszego pojazdu. 

A jak to wygląda z olejami motocyklowymi?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, wymiana oleju motocyklowego powinna odbyć się maksymalnie co 6 tys. km. Jednak producenci zalecają nawet, aby robić to przy 2 tys. km. Oleje motocyklowe zapewniają ochronę przed tarciem i zużyciem elementów silnika i zapobiegają gromadzenia się zanieczyszczeń w jego wnętrzu. Zwróćmy szczególną uwagę na bazę i jego skład. Każdy z olejów wyróżnia się innymi właściwościami. W sklepie DbamToMam znajdziesz pełny opis, który pozwoli ci na podjęcie decyzji o zakupie.