Jaka komoda z szufladami jest najlepsza?

Artur
wrzesień26/ 2019

Komoda z szufladami to jeden z takich mebli, które bardzo często można znaleźć w polskich domach i mieszkaniach. Dzięki takiej komodzie utrzymanie porządku w domu jest o wiele łatwiejsze. Do tego znalezienie pewnych rzeczy jest o wiele szybsze.

Solidnie wykonana komoda z szufladami

Zanim jednak taka komoda z szufladami znajdzie się w naszych domach zwróćmy uwagę na jej budowę i wykonanie. Po pierwsze sprawdźmy to jak się otwiera – z pełnym lub niepełnym wysuwem. Taki mechanizm otwierania szuflad pozwala na nieograniczony dostęp do zawartości szuflad. Jeżeli zależy nam na cichym zamykaniu szuflady, to warto sprawdzić, czy dana komoda ma odpowiednie hamulce zamontowane przy szufladach. Nie zawsze w opisie znaleźć można takie informacje, jednak wystarczy tylko szuflady otworzyć, a sami się o tym przekonamy.

Prowadnice do szuflady

Bardzo ważnym elementem są prowadnice na jakich zamontowane są same szuflady. Ich wykonanie będzie świadczyło o tym, jak długo dana komoda z nami wytrzyma. Weźmy pod uwagę fakt, że komoda z szufladami jest jednak bardzo często otwieranym blatem. Nawet kilkanaście razy na dzień będziemy do niej zaglądać. Solidne, metalowe prowadnice pozwalają na częste ich użytkowanie bez obawy o ich uszkodzenie w szybkim czasie. Jeżeli już na pierwszy rzut oka prowadnice w szufladach wydają nam się bardzo kiepskie, poszukajmy jednak innego mebla. W końcu na pewno uda nam się dostać taką komodę, gdzie bez problemu będziemy mogli pochować różnego rodzaju rzeczy, które zawsze chcemy mieć pod ręką. 

akcesoria świąteczne rattan zestaw meble rattanowe