Jak rozsądnie dobrać kostium kąpielowy i być kobieta elegancką

Artur
wrzesień22/ 2019

Jaki wybrać strój na plażę? Wzorzysty, czy gładki? Jednoczęściowy albo w duecie. Kostiumy kąpielowe to dobry zakup, nawet kiedy lato dobiega końca. Przydać się mogą przecież na kolejny wyjazd w ciepłe kraje i po sezonie. Oferta handlu nadąża za zapotrzebowaniem i w sklepach nie brakuje stylistyki klasycznej i tej bardziej zwariowanej.

Na początek zanim zaczniemy dokonywać szczegółowych rozpracowań należy pamiętać o dwóch rzeczach, które trzeba zrobić na samym początku.Nowy kostium kąpielowy będzie dobrze leżał na figurze pod warunkiem, że właściwie dobierzemy, po pierwsze rozmiar. Szczególnie ważną uwagą przy wyborze kostiumu kąpielowego dwuczęściowego. I może się okazać, że góra oraz dół w obrębie opakowania nie współgrają wymiarami z parametrami sylwetki modela, który przymierza strój.

Po drugie, należy zachować balans pomiędzy górą a dołem zestawu.

1. Sylwetka typu klepsydra

Talia jak osa, ramiona sportowca i szerokie biodra. Szczupła i wysportowana o ramionach odpowiadających szerokością biodrom. Talia tworzy pomiędzy wymienionymi punktami znaczne przewężenie. Jest to wzór figury doskonałej. Właściwie większość kostiumów kąpielowych będzie leżała na jego właścicielce jak ulał.

2. Sylwetka typu gruszka

Dość popularny typ sylwetki. Panie zbudowane na bazie trójkąta wierzchołkiem skierowanego ku górze, mają wąskie ramiona, za to biodra nadrabiają szerokością. Wąska góra i obfite pośladki. Figura pełna kontrastów.

Kostium powinien przesunąć punkt ciężkości do góry. Strój powinien eksponować biust np. wzorzystym stanikiem bez ramiączek. Dół może być gładki. Majtki powinny łagodnie modelować biodra, pupę i podbrzusze.

3. Sylwetka typu trójkąt

Sylwetka jak marchewka. Szerokie ramiona i bardzo wąskie biodra. Męski typ figury. Jeśli do tego biust jest obfity, biustonosz zestawu powinien być miękki z trójkątnymi niezbyt dużymi miseczkami i zawiązany w okolicy szyi przy pomocy wąskich tasiemek. Majtki powinny być zdobne kolorami, aplikacjami i czym chcemy je wyróżnić.

Kostiumy kąpielowe dla pań marchewek muszą powiększać biodra.

4. Sylwetka typu elipsa

Rubensowskie kształty. Kobiece krągłości kumulują się w okolicy korpusu.

Polecany jest kostium kąpielowy jednoczęściowy i monochromatyczny. W okolicy brzucha zaleca się zastosować plisowanie.

5. Sylwetka typu prostokąt

Figura jak kolumna. Toczony korpus bez charakterystycznych wcięć. Ramiona i biodra tej samej szerokości bez zdecydowanie zaznaczonej talii.

Dla chłopczyc styliści polecają mocniejszy akcent w dolnych partiach figury w postaci majtek do kostiumu w formie bokserek.

https://beesafe.pl/porady/samochodem-na-slowacje/ https://beesafe.pl/porady/rejestracja-motocykla/ pozycjonowanie poradnik