Efekty uboczne laseroterapii

Artur
lipiec14/ 2019

Zabiegi medycyny estetycznej oraz niezwykle szybki rozwój różnego rodzaju działów dermatologii sprawił, że na rynku dostępnych jest wiele niezwykle skutecznych i stosunkowo tanich metod usuwania mankamentów skóry. Wśród znanych i szczególnie polecanych metod, na szczególną uwagę zasługuje laserowe usuwanie blizn.

Usuwanie blizn za pomocą lasera

Choć najłatwiej leczą się i usuwają świeże blizny, to walczyć można też z tymi znacznie starszymi i bardziej rozległymi. W przypadku starych blizn należy jednak mieć na uwadze fakt, że cały proces ich usuwania może trwać nawet kilka miesięcy i to przy regularnym uczęszczaniu na zabiegi. Wszelkiego rodzaju blizny dojrzałe oraz te określane mianem blizn zanikowych, jest dużo bardziej skomplikowane, a przy tym też czasochłonne. To też oznacza to, że do usunięcia danej blizny czy też znacznego jej zredukowania niestety nie wystarczy jeden zabieg laserowy. By laseroterapia była skuteczna, należy ją regularnie powtarzać w określonych odstępach czasowych. Zwykle przyjmuje się, że zabiegi powinny być powtarzane co miesiąc, by dać skórze możliwość regeneracji.

Dodatkowe zalety laseroterapii

Laserowe usuwanie blizn ma także doskonałe działanie pośrednie. Otóż sam laser nie tylko rewelacyjnie wpływa na blizny, lecz również ma świetny wpływ na ogólną kondycję skóry. Światło lasera powoduje dużą regenerację skóry, pobudzając tym samym produkcję kolagenu i elastyny. Z tego też względu po zabiegach laseroterapii (nawet wtedy, kiedy dedykowane były one bliznom), wiele pacjentów zauważa znaczną poprawę stanu skóry, która staje się nie tylko jaśniejsza, ale też jędrniejsza. W parze z bliznami znikają też przebarwienia skórne. Stąd też laseroterapia jest tak chętnie wybieraną metodą w medycynie estetycznej i dermatologii.

Przeciwwskazania do zabiegów

Niestety laseroterapia nie może być stosowana u wszystkich pacjentów.

Nie można stosować laserów m.in. u osób, które zmagają się z chorobami zakaźnymi, chorobami układu krążenia, cukrzycą, czy wszelkiego rodzaju nowotworami oraz chorobami o podłożu autoimmunologicznym. Nie mogą korzystać z niej też pacjenci z łuszczycą, toczniem rumieniowatym, czy stwardnieniem rozsianym. Nie wykonuje się też zabiegów kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz zobacz