Co zabrać w rejs?

Artur
czerwiec22/ 2019

Kiedy wybieramy się w rejsy po bałtyku, pamiętajmy, że jeśli nie są one całodniowe, to na pewno są wielogodzinne. Dlatego też warto dobrze się zaopatrzyć w podstawowe morskie gadżety, a wśród nich obowiązkowo w sztormiak, kalosze, a może też śpiwór i środki higieny osobistej.

Co zabrać w rejsy po bałtyku?

W zależności od tego, kiedy planujemy udać się w rejs po bałtyku, powinniśmy odpowiednio się przygotować, kiedy wybieramy się w krótki rejs, który trwa kilka godzin, a do tego zaplanowane są pewne przerwy (np. w różnych miastach), wówczas nie potrzebujemy wielu rzeczy. Należy jednak pamiętać, że pogoda nad morzem potrafi się szybko zmieniać, stąd lepiej się przygotować. Kiedy wyruszamy w rejs latem, wówczas konieczne będą okulary, kapelusz i ubranie, które ochroni nas przed poparzeniem słonecznym. Zawsze też możemy schować się pod pokładem, jednak wówczas widoki nie będą już tak spektakularne. Nie poczujemy też morskiego wiatru i bryzy, a to w końcu niezapomniane elementy każdego rejsu.

Dobre ubranie

Bez względu na długość trwania rejsu, na pewno przyda się nam jeszcze wygodne ubranie na zmianę np. z polarem, sweter i czapka włącznie. Wieczory czy noce na morzu mogą być bardzo zimne, więc trzeba się ciepło ubrać. Choć wydaje się nam, że jesteśmy odporni, to niestety choroba morska może niespodziewanie dopaść każdego, bo nawet najbardziej zaprawione wilki morskie od czasu do czasu chorują, Dlatego też warto wczesnej pomyśleć o odpowiednich wspomagaczach, które pozwolą uspokoić żołądek i opanować chorobę morską.

Odpoczynek i zabawa

W zależności od tego, czy wybierzemy ekskluzywny rejs, który trwa kilka dni, a może nawet tygodni, czy ten zdecydowanie krótszy, pozwala on na świetne połączenie zwiedzania z wypoczynkiem. Podczas rejsu możemy odpoczywać, bawić się, poznawać nowych ludzi. To doskonałe miejsce na doładowanie akumulatorów i przeniesienie się w inną rzeczywistość. W przypadku rejsów, które trwają kilka dni, zwykle w każdym porcie statek stoi tylko jeden dzień, stąd też faktem tym mogą być nieco zawiedzione osoby, które raczej nastawiały się na długie i dokładne zwiedzanie danego, nowego miejsca, jednak najważniejsze obiekty w danym mieście na pewno uda się zobaczyć.